Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon divné chování

Ahojky mám chameleona jemenského a zničeho nic je zesláblý jako kdyby se neudržel na nohách potřeboval bych poradit co stím a čím to může být. Barvu má normální. Když jde tak se klepe. a polehává a občas sklání i bok jako by si chtěl lehnot na ten bok. na větve neleze ale lehá si do té rašeliny, teplotu má kolem 27 stupňů a v noci kolem 23 stupňů, dostává jednou denně žrát tak 3 cvrčky díky za radu pokud možno na mail děkuji
glumik.24@seznam.cz

Ahoj. Vidim že ti nikdo neopovida tak to zkusim ja. Ale nejsem odbornik jako jiní. Ale podle příznaků které jsi popsal. Tak mi to příjde jako Třesavice. Vychazím z literaturi kterou jsem si zakoupila k Agamě Vousate ale je zaměřena na ještěri. Takova tenka knižka. Piší v ni že se tato nemoc ověři když si ještěra vemeš do ruky a ucitíš že jeho tělo vybruje tak je to ona.:-|:?: Je to z nedostatku vitamínu B. Pokud má tuto nemoc má se podávat vyšší dávka vitaminu B. Ono je klidně možne že pije vodu jen z listu jak rosiš a te spravne:-) vody si nevšímá. Ale nepopsal jsi jak velké máš prostory a jestli máš jen jednoho nebo vice milačku v terariu. Jak je stary atd. proto ti asi nikdo ještě neodpověděl. Ja měla ze začátku problém se tresovánim svého milačka ale ted už je to v poho. Doufám že ti toto aspoň maličko pomůže a že se někdo ozve pomuže ti. Jinak už tu byl i odkaz na veterinaře. Zatim pa pa

ahojky všimla jsem si že když nikdo neporadí radíš ty..proto píšu..mám chameleona jemenského..a má stejné příznaky asi jako tdy píše každy jen leží klepe se nešplhá nic..mám ho asi tak 3 dny,tohle chováni u něj propuklo až včera večer... myslím si že nepije a co se týče cvrčků ty nejí vubec.jen rajče a mrkev..dnes jsem mu dala kousek rajčete s vápníkem aby do sebe něco dostal..jenže rajče jen drží v puse a nechce ho spolknout ..svítím mu UVB žárovkou... nevím si rady co stím poradíš prosím?:-( jsem z oho zoufalá je mi ho hlavně hrozně moc líto...napiš prosím.:.(

No jsou mu 3 měsíce a terárko mám velké 50/50/50 a on je ještě malinkej tak 10cm bez ocasu skusím mu rosit tedy s vitamínama a uvidim dneska jsem mu dal cvrčky a dva jsem oplácal vitamínama a jednoho ne protože mi do toho terárka zdrhnul ty s vitamínama jenom pozabíjel a toho bez vitamínů sežral ale díky za radu pokusím se doněj ty vitamíny nějak dostat

jinak pro doplnění chameleon je jenom jeden a dávám mu preperát SERA REPTIMINERA C - mělo by mu to prej dát vše co potřebuje ale asi vážně nepije z vodopádu jak vždycky píval tak jsem mu tam dal ještě klasickou misku do které jsem mu ty vitamíny také nalil a orosil jsem mu to tam s vitamínama myslíš že to bude stačit?

Ahoj. No snad jo ale opravdu nejsem velky chovatel. Agamku sama mám necelé 3měsice. Ve zverimexu mi poradili věci které stejně nedělám jako napřiklad 1xtýdně obalit vitaminy cvrčky. Podivej se jestli ho něčim nestresuješ to byl můj problém. Na skřini jsem měla položeny větrák a ikdyž to nebylo vidět, ty otřesy způsobily že mi Agamka přestala papat a chřadla. Taky zkus jiny vitaminovi přípravek možna mu tento nevoní a pak se časem mužeš k němu zkusit vratit a uvidiš jak na něj za čas bude reagovat. Nevim jestli to že budeš rosit i vitaminy je dobrý nápad aby se to nějak špatně neukladalo na kuži a v půdě. Já bych napřed zkusila jiny vitamin. Jednodušši bude když se mrkneš na moje dotazy a odpovědi které jsem dostala. Zatim pa Hanka

Podávat chameleonovi vitamíny do vody nestačí, o správném podávání vitamínů a minerálů plazům již bylo na tomto foru a nejenom tady diskutováno mnohokrát. Nejlépe bude, když ho budeš dávat na chvíli na sluníčko, pozor na přehřátí a ty cvrčky mu pokaždý obaluj v drcené sepiovce, aby do sebe dostal urychleně vápník. Později tu sepiovku můžeš smíchat z nějakým vitamínominerálním přípravkem. Začni s tím co nejrychleji.

Ahoj:)). Tak to poznaš. Káždy den jsme pozorovaly změny k lepšimu. Výhra bude až se bude zase chovat stejně, papat stejně a prozkoumávat svuj domeček. A bude ti zase dělat radost8-) Držim palečky a napiš jak se lepší. Jo, ještě by mě zajimalo jestli jsi koupil jiny vitaminy nebo mu dávaš tam ty co ti nechtěl papat na cvrčkach? Pa pa Hanka

no zítra vyrazím do zverimexu a koupím vápník a bylo mi doporučeno nějaké Reptivite + vápník a nejakej plastin a žárovka reptiglo minimálně 8.0 a já našel na netu 10.0 a ta podporuje vznik vápníku tak jí zítra taky koupím

Tak jsem na to přišel prodali mi špatnou žárovku která měla jen UVA záření aneměla UVB tak to bude tím tak jsem jí hned koupil a to tu nejlepší a doufám že se z toho chamík dostane. Dávám mu vitamíny nacvrčky a do vody aby jich dostal co nejvíce ale nemohu ho donutit nějak modonutit pít tak maximálně 2 kapky poraďte někdo jak ho donutit pít .

Tak to teda vypada že prolem byl v te žárovce. K tomu piti kdosi mi říkal že pijou i kužou takže roseni stači, ale co je na tom pravdy nevim. Moje Agamka když ji narosim tak vystrkuje jaziček, chyta vodu co ji steka po čenichu. :-)nebo jak se tomu u ještěru říká. A jak se spravuje zd. stav tvého milačka? Jestli už se pohybuje vic tak je možny že ho zrovna nevidiš když olizuje třeba tu větev. Pa pa napis Hanka

Ahoj hani no tak hýbe se víc a víc už zase na mě prská což je dobré znamení dokonce jsem ho viděl ulovit i cvrka ale ještě pořád nechce na větve uvidim jak douho bude trvat jeho rekonvalescence pojede semnou i na dovolenou abych ho měl na očích a budu se o něj starat s bráchou jeho bere s přehledem a vezme si od něj cokoliv což jsem koukal jako tydýt. no tak uvidíme po ovče jak bude vypadat, vodu mu dávám kapátkem a z listů asi ztaky pije protože se olizuje když ho vidim tak něco dělat musí buď chytat cvrky nebo pít