Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vlhkost v terariu

Jak mám zvětšit vlhkost v terariu? Mám tam 45% a potřebuju se dostat na 60% (pro phyton regius) ale už nevím jak ...... zkouším rosit ale zatím nic moc :.(

Opět nevím, jestli bdím,či spím? To chceš na bukových š. vytvořit vlhkost 60% a více??? ::) Tak nějak netuším,jestli jsem se nenaboural do jiné galaxie.::) Co třeba něco,co drží vlhkost? Jako je rašelina,lignocel (o kterém proběhlo několik bouřlivých diskuzí,ovšem osobně si na něj nemohu stěžovat - pokud se zabrání,aby se dostával do trávícího traktu s potravou,tak nemá chybu) Bukové štěpky nejsou do vlhkého terária.

No abych pravdu řekl tak sy myslím že větrání mám už teď malé a bojím se aby měla regjuška dost vzduch (na boku terárka otvor 4*4cm a navrchu perforovaný (dírkovaný) plech 15*15 cm) to větrání bych měl spíš zvětšit ne? Nebo to stačí?

na vlhkosti taky rozhoduje větrání když je moc velký tak pak se blbě dělá vysoká vlhkost ty tvoje otvory by stačit měly.a jako podklad abys měl vyšší vlhkost tak je právě dobrá třeba ta rašelina ale ja používám většinou kokosovou drt to je podle mě nejlepčí jako podklad je to pěkný drží to vlhkost a vůbec to nehnije

Dřevěné bukové štěpky jsou nevhodné pro regiusky,přesně tak jak píše Přemek.:-DJá to mám vyřešené tak,že jako podklad mám lignocel z pískem.Pod ním topný kabel,který vlhký písek zahřívá a odpařováním vzniká vyšší vzdušná vlhkost.:))Vlhkost 60% je málo,vzlášt v obdobý deštů,které právě probíhá.Stačí trochu experimentovat a ne dělat jen to co kde slyšíš;-)Mimo to o regiuskách už tady toho bylo napsáno,že by z toho byla kniha:!:

Jinak abych doplnil,pokud chováš pouze jednu krajtu (nemíníš množit), tak se období dešťů a období sucha dodržovat nemusí. Stačí okolo těch 60%. To neznamená rozpětí 59-61,netřeba tak striktně dodržovat. Ty období se doporučuje střídat hlavně kvůli odchovům. Samozřejmě před svlekem rosit více.

Jo jo,přesně tak.Bukové štěpky nenasají tolik vlhkosti,aby se potom mohla odpařovat.Takže veškerá voda ti nateče pod ně.Kdežto rašelina nebo lignocel vodu pohltí a ta se potom pomalu odpařuje.Substrát není mokrý ani suchý a vlhrost lze jednoduše rosením regulovat.:-D