Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vlhkost v terariu

Jak mám zvětšit vlhkost v terariu? Mám tam 45% a potřebuju se dostat na 60% (pro phyton regius) ale už nevím jak ...... zkouším rosit ale zatím nic moc :.(

Já osobně nejsem dřevěných štěpků příznivec. Mám u regiusek lignocel s pískem. Kdybych měl volit mezi ostatními podklady (právě kvůli diskusím o škodlivosti lignocelu) volil bych rašelinu,nebo rašelinu s pískem.

No abych pravdu řekl tak sy myslím že větrání mám už teď malé a bojím se aby měla regjuška dost vzduch (na boku terárka otvor 4*4cm a navrchu perforovaný (dírkovaný) plech 15*15 cm) to větrání bych měl spíš zvětšit ne? Nebo to stačí?

Jinak abych doplnil,pokud chováš pouze jednu krajtu (nemíníš množit), tak se období dešťů a období sucha dodržovat nemusí. Stačí okolo těch 60%. To neznamená rozpětí 59-61,netřeba tak striktně dodržovat. Ty období se doporučuje střídat hlavně kvůli odchovům. Samozřejmě před svlekem rosit více.

Já mám na sropě terárií proužek 15-25 cm široký přez celou délku terária.Někdo má i celý strop otevřený.To musíš sám vyzkoušet podle terária a podmínek v jakých hada chováš.Jestli máš na stopě čtvereček 15x15 cm a terárko je 30x30x30 tak to stačí:))

Jo jo,přesně tak.Bukové štěpky nenasají tolik vlhkosti,aby se potom mohla odpařovat.Takže veškerá voda ti nateče pod ně.Kdežto rašelina nebo lignocel vodu pohltí a ta se potom pomalu odpařuje.Substrát není mokrý ani suchý a vlhrost lze jednoduše rosením regulovat.:-D