Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem terarium a had

Dobry den.Zadam vas o radu.Mame areal v nemz mame bunky(takove,boudy),dnes jsem na to koukal slo by tam udelat suprovy terarium o rozmerech delka 320cm,šířka 230cm a vyska cca200cm.Ale premyslim co tam dam za hada chtel bych par nakych vetsich(jsem troch zkusenejsi zacatecnik)hadu,myslel sem treba krajty tmave,hroznyse kralovske nebo neco podobneho,krmeni by nebylo byt problem mel bych kraliky.poraditemi prosim co bych si mohl poridit?Vsem dekuji za rady.

S pozdravem Marcel

to by bylo velký terarium tam bys mohl dat v podstatě cokoliv hroznýši těm by to bohatě stačilo ale ja bych si pořídil Python reticulatus krajta mřížkovaná ale jestli seš začatečník tak bych si udělal menší terárko a dal do něj něco jinýho jinak ta krajta tmavá by taky šla tyhle krajty jsou pěkný ale ten chov je už trochu složitější. a co to je trochu zkušenej začátečník???

tak klidně hroznýšum stačí mnohem menší terárko ale ve větším terárku jim bude určitě líp a kladně to muže přispívat k rozmnožování.to samí u tý krajty k. a to už je na tobě co si vybereš s hroznýšema je to mín složitější a to už si chceš koupit dospělej pár???

tak menší by bejt klidně mohli ale kdž už maš takový terárko tak proč menší? a jestli budeš mít nějaký přírodní vybavení v terárku tak by se tam ty hadi blbě hledali to bys snad musel list do terárka kdyby byli někde v zadu:)) takový terárko tam je to složitější i z vlhkostí a huř se i vytopuje a někde tam takoví malí hádatko.

no je to ze dreva a je to zatepleny,proste mistnost.myslel jsem to vytapet zarovkami 60w bylo by jich tam asi pet(je tam i okno,takze tam pude i slunce,v zime bych tam dal asi kaminka=hlidal bych je:-D)tu vlhkost tam zmerim co myslis pude to tam?(kdyz sem koukal hodne takhle ty hady chovaj)

Můj názor? Musíš vědět sám,cítíš li se na dospělé tmavky. My máme "mrňouska" 380cm a nepodceňujeme. Vždy manipulujeme ve dvou. I když je "živá" pouze v terárku, jakmile je venku, tak si nás už nevšímá. A když si představíš, že bys mohl mít třeba ještě o 2m delší kousky a poněkud živější? Je to sice mírný druh,ale chyby chovatele v takovém případě nemusí skončit postříkáním si prstu septonexem. Jinak co se týče toho vytápění. Ta bouda se dle mého názoru nevytopí ani topným kabelem. Je to docela hafo litrů na vytápění. Viděl bych to spíš na přímotop. A v zimě zařídit denní teploty pro hady v té boudě bude dost finančně náročné. Pro hroznýše je ta bouda zase obrovská. Neodvažuji si tipovat.

Merceli nerad ti kazim radost z nového nápadu,ale!Co když vypnou proud?V zimě když je teplota venku -25C°?.Nebo v létě,jak budeš snižovat teplotu,když na bunku bude svítit slunce a teplota bude na 50C°?Co elektrika,1kwh stojí 3,40kč.Akumulačky maj dvě kwh,to je 7kč za hodinu,takže si připočti světlo a jsi na 100kč denně.Zaokrouhleně samozřejmě:-D.Si myslim,že to taková legrace nebude;-):beer:

1 kWh za 4,50 kč???? Není to rozhodně vzdálená budoucnost, protože nenažranej ČEZ nebude nikdy dost napakovanej. Ale není zatím průměr někde na 3,80 kč?
A nemám to sice spočítany, ale spínací hodiny sežerou zanedbatelny množství energie, to by je jinak nikdo nechtěl používat