Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co s vajíčky ještěrek.

Ahoj.
Našel jsem v hromadě písku asi 30 nakladených vajíček ještěrky. Písek nemůže zůstat na původním místě a proto hledám nějakou radu co s vajíčky udělat. Jestli má někdo nějaké vhodně místo kam je převézt muže se ozvat.
Díky i za radu jak je odchovat ve volné přírodě. Okres Blansko.
Jirka.

hlavně se vajíčka nesmí pootočit. Ideální je měkkou tužkou udělat značku na vršku vajíčka tak jako třeba tady a očíslovat. Nejlépe ještě po označení snůšku vyfotit. Potom přemístit co nejšetrněji na vhodné místo, co nejvíce podobné původnímu a uložit v souladu se zaznamenanou polohou. Ideálním řešením je přizvat jako odborný orgán AOPK dle místa bydliště. Ti mají tyto zásahy v pracovní náplni a pro to tebe neznamená žádný finanční výdaj.