Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem fleky se objevily znovu

ahoj, i přes moji veskerou snahu se fleky na nasi hroznysce objevily znovu, vše jsem vyvarila terarko vydesinfikovala jak nejvic to slo hadika jsme potreli reptipurem a po dvaceti minutach to oplachli, v terarku je na papirovych uterkach jen s vodou, nikde zadny breberky nejsou (nebo aspon nejsou videt) a hadikovy se hlava opet nepravidelne ztmavila. Kdyz jsme ji potirali tim pripravkem tak fleky hned zmizely, napadlo me jestli se ji nemeni barva kuze, ale byla do teto doby vzdy svetla, je ji 1 rok, nevite prosim kde je chyba? mame ji potrit znovu?dekuju mockrat

To jsem si v prvni chvili taky myslela, že se mění pigment, ale pak se začala hodně namáčet v nádrži. Poptala jsem se ve zverimexu jestli nekdo něco o tom neví, a pán mi řekl že to jsou nejspíš parazité, tak jsem to vydesinfikovala a z jedny vetve mi pár béžových breberek vylezlo,ale nevím jestli s tim souvisí to zbarveni

Ono je to trochu složité, takhle bez obrázku na dálku, ale roztoči by to nezpůsobili, to spíš nějaké plísňové onemocnění. Těch možností je hodně. Preventivně bych to dvakrát třikrát denně potřel roztokem hypermanganu nebo betadinu a pokud to nebude nic dělat (lepšit se), tak už by to chtělo veterináře. On když se na to někdo zkušenější podívá (chovatel, veterinář), tak se doberete spíš nějakého řešení, než "rozhovorem" ve zverimexu.