Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stříhání drápů

Ahoj,moje roční želva čtyřpstá má strašně dlouhý drápky na předních nohách. Můžu jí je normálně ostříhat? Předem dík za odpověd

Než začneš mrkni se sem http://tera.poradna.net/question/view/7377-mlada-te studa Jsou tam vyfocené správně rostlé drápky, sice u T. hermanni ale ono je to dost podobné. Když se podíváš proti světlu (pouze u mladých želv) uvidíš nervové zakončení, přidej tak 1mm a klidně stříhni. Nůžkama to jde špatně, použij raději kleštičky na nehty. Pokud to přeženeš a objeví se krev, tak to zakápni např. betadinem a nech želvu na suchém substrátu. Pokud si nejseš jist tak vet ti zkrátí drápky za pár korun.