Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kousavost hadů

Dobrý den, co mám dělat? Koupil jsem párek hroznýšovce duhového, dnes jsou ve stáří asi 5. měsíců. Když je chci vzít holou rukou, tak bleskurychle útočí. Když si vezmu rukavici, tak je to v pohodě. Jinak jsou naprosto v pohodě, parádně baští, rostou a sílí. Krmím jednou týdně každému po dvou myšatech cca 10tidenních. Stačí jim to, nemají hlad? V pondělí ty 4 předkládané sežral jen jeden sám. Krmím je pohromadě. Díky za odpovědi.

Já myslim, že se časem sklidní.Mladí hroznýšovci jsou docela dost útoční...:x:.Mě se teď narodili mláďata ( E. c. maurus ) a to je mazec.Ještě ani jednou nežrali a jaký to jsou divočáci-stačí když jim chci jenom vyměnit vodu, tak mi aspoň jeden visí na ruce... :-D.
Chce to trpělivost a občas s nima manipulovat a oni se sklidní;-)
Jinak hodně zdaru v chovu!

Díky, taky mám E.c. maurus. Jsou to parádní hádci, jen škoda, že jsou stále někde zalezlí a šmejdí, jen když mají hlad. Terárko mám plné úkrytů včetně živých kytek, tam jsou nejčastěji. Nebo jsou v rašelině a čučí jim jen hlava.