Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terarium ze skrine

Dobry den,
chtel bych se zeptat chystam si poridit pravdepodobne leguana nebo agamu a nasel sem starou vyrazenou skrin z ktere by slo udelat terarko chci se zeptat jestli by to bylo vhodne? Pripadne cim to osetrit nebo natrit, velka sklenena terarka me pripadaji moc draha.:-/

Především je třeba ošetřit dřevo několika nátěry laku před vlhkostí, vyspárovat silikonem spoje a vyříznout dostatečně velké větrací otvory (1/3-1/2 boku a stropu). Na dno bych vlepil skleněnou desku + bočnice ve výšce substrátu a bazénku (bude-li tam). Osobně bych upravil stěny pomocí nějaké techniky na umělou skálu a samozřejmě bych ji také opět vodovzdorně upravil (disperze, epoxidová pryskyřice a pod.). Pak stačí dořešit skleněné dveře (šoupačky nebo panty), elektroinstalaci a můžu vybavovat vnitřní zařízení a pořizovat zvířata.8-) Počítám, že pořádně udělaný by to komplet (u klasické skříně 100x60x180 cm) mohlo vyjít vše komplet do 5-7000 Kč. V případě celoskleněné nádrže by byly náklady minimálně dvoj-trojnásobné.

Moc diky, chci se zeptat jaky lak pouzit aby nebyl skodlivy? pripadne premyslel sem ze bych steny vysipal mensimy kameny, mam koralovku sedlatou a u te mam udelanou umelou skalu z polystyrenu ale nevim jestli by to leguan nijak neposkodil? A jeste ta skrin je z jedne strany vyboulena nevim jak bych udelal ten sklenenej spodek jestli to nechat udelat u sklare?

Zdravim,
Jakejkoli, vodou ředitelnej lak, by měl být zdravý neškodnej. Bejvá na nich i napsáno, že jsou vhodný na dětský hračky. Určitě to nepodceň a několikrát to natři, jak se vlhkost dostaně pod lak, začne Ti dřevo bobtnat a kroutit se.
Ještě k zavírání bych dodal, určitě udělat dole soklík, aspoň 20 čísel. Ještěři jsou hrabavci a jak se substrát dostane do kolejniček, nádherně to skřípe :-)
Jinak polystyren možná, ale musel bys na něm udělat pořádnou vrstvičku lepidla na kachličky. U agam bych v tom neviděl takovej problém, ale leguáni vzhledem k jejich velikosti a váze proškrábnou lecos. U nich se mi osvědčila břidlicová zadní stěna.
Vespod udělej skleněnou vanu jak psal Krokodýl. Pokud nemáš s lepením skla žádný skušenosti, nechal bych to na sklenáři. Stačí to jen přesně změřit (počítat s tloušťkou skla).