Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozmnožování

čauvec opět mám dotaz ohledně toho rozmnožování...,mám v plánu časem rozmnožovat jeden druh hada,ale ještě nejsem rozhodnutý jaký druh to bude.mohli by ste mi poradit co je na rozmnožování pro začátečníka nejlepší?Bud´ K.královská,H.královský,H.duhový,U.červená nebo korálovka?!ptám se dopředu pač nemám tolik místa abych si mohl dovolit od každého druhu víc zvířat!přemíšlel jsem asi o tom hroznýšovci,protože ty korálovky a užovky bych musel zimovat což nemám kde a bez zimování by z toho asi nic nebylo...děkuji za vaše odpovědi a zkušenosti.

Filipe, s tebou je kříž. Musíš si uvědomit, že napřed musíš hady aspoň chovat a pak až přemýšlet o množení. Samozřejmě nejsnáze se množí u. červená a taky korálovky. Ale zase musíš počítat s tím, že musíš nějak inkubovat vajíčka. Hroznýš kr. a hroznýšovec duhový už se zas tak sami nemnoží, ale výhodou je živorodost (odpadá starost o vajíčka), kobercovku a především kr. královskou bych s těch tebou jmenovaných hodnotil jako nejobtížněji rozmnožitelné. Ale podle úsloví: nejblbější sedlák má největší brambory, může i úplný začátečník rozmnožit skoro vše a starýmu pardovi ne a ne se spustit korálovky. Prostě je to příroda a přírodě neporučíš. Prostě si vyber nějakýho z těch hadů, pořiď si pár (nejlépe nepříbuzný) nebo dva a začni chovat. To ostatní přijde časem.