Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Arachnofobie - jdu se jí zbavit

Mám arachnofobii (fobii z pavouků) a konečně jsem se rozhodla, že se jí zbavím. Chci se s vámi podělit o celou tu anabázi. Jednak proto, že určitě znáte někoho, kdo má stejný problém a za druhé že jsem na internetu nenašla informace jak na to. Tak třeba budeme první, kdo to bude na netu komplexně řešit. Můj současný stav je následující: bojím se jen některých druhů pavouků a jen od určité velikosti. Dokonce už dokážu pavouky do jisté velikosti zabít koštětem (nerada), což dřív nešlo - byla to moc malá vzdálenost. Z hlediska psychologie je fobie zástupný strach za něco jiného. U mě to vypadá, že původně mám problém s bezmocí. Obrátila jsem se tedy na MUDr. Praškovou, která je kapacitou na fobie všeho druhu. Byla jsem tam 2x a zatím se nepovedlo navázat vztah terapeuta a pacienta. Příští týden jdu potřetí, tak uvidíme, jestli budeme pokračovat v léčbě spolu nebo půjdu sama po vlastní linii. Dostala jsem za úkol přinést pavouka, který je co do "strašlivosti" na 60%. To je otázka pár dnů, ke mně domů do 5. patra činžáku se jen hrnou. Dneska jsem ulovila pokoutníčka ani ne 1 cm velkého. Zařídila jsem mu terárko kořenem, kamenem a plochou miskou s mokrým lignocelem. Dostal mušku, kterou si vzal. Prosím kolegy přes pavouky, aby mi poradili jak moc a jak často krmit. Muška byla smutnice - černá muška z hlíny z květináče. Dál bych mohla nechat odkryté slupky od melounu a snad budou octomilky. Můj plán je následující: ať už přijde pycholožka s čímkoli, chci v následujících dnech vzít pavouka na ruku. Pak ho chci brát na ruku několikrát týdně. Teoreticky jak postupně poroste, strach by měl ustupovat. Nevím, nevím, jak se donutím, už to, že jsem ho chytla do skleničky byl na mě výkon. Ještě doplním, že s žádným hmyzem problém nemám, na všechno sahám. O pavoucích vím dost, nejsou ničím nebezpeční (kromě alergie na kousnutí). Kousnul mě jednou sekáč, ale ty mi nikdy nevadili a ani potom nezačali. Na okně mám skákavky, které přímo zbožňuju. Každý rok mají miminka a když je potkám během veder, rosím jim. Chodí pít ke kapičkám vody. Někdy je i krmím. Budu reportovat a těším se na rady a příspěvky. Držte mi palec! Díky.

Bože můj, sekáč kouše????????? 😱 Tak to jsem zrovna vědět nemusela 😂
Jak to všechno dopadlo????? Já umírám i z maličkýho, nedovedu si představit, chytit a krmit pavouka, to je hnus 😨🤮
Pořád se dívám na netu, jak se toho zbavit a nic jsem nenašla 😔 jestli je to vůbec možné...