Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převoz hada

Vím, že už jsem asi otravná, ale radši se zeptám víckrát, než nevědět:) Pro hada si jedu do Prahy na burzu, jsem z Karlových Varů, takže cesta sama o sobě není moc krátká, ale to by snad nebyl takový problém. Nejspíš bude nutné hada ponechat v autě po nějakou dobu (2-3 hodiny).Kdyby v autě bylo moc dusno, může mu to nějak ublížit? Nemám pro případ zajistit nějaké "lehké" chlazení? Děkuji za odpovědi :)

Já si je v plátěným pytlíku a v plastové krabici s větráním (abych je náhodou nezmáčk) hodil do báglíku na záda a mohl jsem klidně do národního a nemusel jsem se bát, že se někde "uvaří". Pokud chceš mít taky jistotu, udělej to stejně, protože za zbytečnou smrt hada pokusy s necháním v autě nestojí.

Tak jinak. Budu si kupovat mládě tak 40 cm. Máme doma spoustu plastových krabiček na jídlo, kulatý, hranatý i různý velikosti. Hada si klidně vezmu s sebou, taky bych ro radši měla na očích než trnout, jestli ještě žije. Na té burze budu kupovat i podestýlku (lignocel), nebylo by dobré tam trochu odsypat a navlhčit? Mám strach z toho aby se had zbytečně přenášením nevystresoval a doma mi nepošel nebo třeba nechtěl žrát.

Tak ho vem s sebou, do plastovky udělej pár děr, ale lignocel tam nedávej, stačí namuchlat pár papírových ručníku nebo kus toaleťáku. A vůbec bych lignocel nekupoval, háděti bych dal normální zeminu nebo přírodní rašelinu s pískem. Už se tu párkrát probíraly substráty a vím, že tu jsou zastánci i odpůrci lignocelu. Já v něj důvěru po několika mi známých případech nemám. A ani mi nepřipadá nějak moc estetický.

Na burze ne, ale v každém květinářství, písek i rašelinu v Baumaxu, OBI atd nebo písek lze na vhodných místech nakopat nebo někde ve stavebninách či na stavbě po domluvě a úplatku (cigára nebo dvacka na pivo) kyblík písku nabrat. Normální hlína/zemina se dá nakopat na zahradě, já často používal i lesní hrabanku a listovku (najdeš, kde jinde, v lese). V lese nalezneš i spoustu jiných užitečných přírodnin do terária, větve, kůru, mechy, rašeliník, "zamechované" kameny atd. A na co dávat pozor mě nějak nenapadá, na rašelině není co zkazit;-).