Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hadí sbírky

Zajímalo by mě,jestli je tady někdo,kdo hady chová tak,že "sbírá" druhy jen určitého rodu , oblasti výskytu nebo jiného dělení. :-)
Napadlo mě to,když jsem četl starší příspěvek o rodu Elaphe jak tam bylo dříve myslím 36 hadů a te'd je tam myslím jen 9. Problesklo mi hlavou,že by nebylo špatný mít všech 9 Elaphe]:puff: ( pokud je jich míň nebo víc, tak se mě opravte ).
Je tady nějakej takovej sběratel?

Ne, že bych přímo sbíral, ale zajímají mě hlavně elaphky, příbuzné rody a coluberky včetně nových rodů od nich oddělených, v širším záběru temperátní hadi ze severních šířek (mírný pás až severní subtropy). Ale je jich na chov moc:-(.
P.S.: Elaphek je po novu 9-10 (sauromates, quatuorlineata, dione, bimaculata, schrencki, anomala, climacophora, quadrivirgata, davidi /a carinata/).

Já se hlásím především k palearktickým Viperinae

//doplnění: jednotlivé taxony

současné

Vipera a. ammodytes
Vipera renardii
Vipera xanthina
Vipera raddeii
Vipera wagneri
Vipera l. latastei
Macrovipera lebetina obtusa

dříve

Vipera berus
Vipera nikolskii
Vipera aspis francisciredi
Vipera a.meridionalis
Echis sochureki
Echis multisquamatus
Echis pyramidum
Cerastes cerastes

Mě už to docela jde z huby, ale já mám systematiku rád;-). Jen pro doplnění a nějaké systematické lahůdky pro GG, z "elaphek" mám ještě klasickou Orthriophis taeniurus friesi, dříve jsem měl Pantherophis alleghaniensis (E.o.quadrivittata), P. obsoletus (E.o.obsoleta), Elaphe sauromates, E. schrencki, Coelognathus (Elaphe) helena.