Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem- U. Amurská

Zdravím vás všechny.
Mám problém se svou Amurkou. Vůbec nekmitá jazykem, jako kdyby měla problém otevřít pusu, ale nic na hadoj nepozoruju a vypadá ve velmi dobré kondici a byl velmi aktivní ve zverimexu, pořád se někde plazil:)Děkuju moc za odpověd a jak píši, prostě vůbec nekmitá jazykem a přitom vypadá ve velmi dobré kondici. Je v novém prostředí, mládě 35 cm. Díky!

Na kmitání jazykem nemusí tlamu vůbec otevírat, má tam na to takovou štěrbinu, ale myslím, že když bude mít důvod, že jazyk vysune. Zkus před ní dát myše, to by měla očuchávat. Je sice fakt, že většina hadů vysunuje jazyk co chvíli, ale nemusí to být pravidlm. Teoreticky by mohlo jít i o nějakou vadu hybnosti jazyka, což by pro hada byl handicap, ale mohl by s tím normálně žít (alespoň v teráriu). Zkus ji déle pozorovat, nejlépe při nějakém vzruchu, aby to nebyla zbytečná panika.
P.S.: A prosím tě užovka amurská a amurka, vše se píše malými písmeny.