Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prý paraziti...

Ahoj,byla jsem se svojí regiuskou u veterináře a ptala se ho na jedno místo co má na hřbete, má tam světlejší šupiny a občas se jí tam (i jinde,ale v menší míře) odloupne tenká horní vrstva některé šupiny. Veterinář řekl,že takhle vypadají šupiny když má parazity. Mě se tomu ale nechce moc věřit, mám ji necelý půlrok a to místo se vůbec nemění, u předchozí "paničky" nebyla nikdy u veterináře, je v dobré kondici a kromě špatného svleku,který byl zapříčíněn podle mě špatnou vlhkostí a naprosto nevhodným povrchem v terárku,se u ní nic neprojevuje. Nechci ji zbytečně patlat pokud parazity nemá. Podobný problém měla moje dřívější regiuska,která to měla na místech,kde jsem ji léčila iodisolem z plísně.. Mohlo by to být něco jiného?

Může to být důsledkem mechanického poškození + následných špatných svleků, ale mohlo jít i o onemocnění nebo spálení. Pro jistotu bych to pár dní ošetřoval roztokem hypermanganu, i když už to vypadá staré a odhojené. Důležité je pohlídat svleky, je možné, že na těchto místech se kůže zatrhne, tak je třeba ji dosvléci. Bohužel už to asi bude viditelné pořád (ty deformované šupina), ale možná se to časem trochu zlepší a zřejmě to bude po dvou svlecích už normálně pigmentované.

Pigment to má stejný,ty světlejší šupiny vypadají světlejší jen protože jsou zdeformované.Spálení by to být nemělo,mám na žárovce pletivo (bavilo ji ničit žárovky).Takže díky moc za odpovědi,snad se to zlepší..
Jinak teď zrovna žrala a byla aktivní,takže mi to na parazity moc nepřijde...