Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problémi se stravou

ahoj chci se zeptat ohledně baziliška páskovaného.dostává žrát cvrčky a někdy i červy.vždy mu je tam hodím a on na ně jen kouká a ráno je tam najdu zase všechny.je možné že by nejedl kvůli teplotě..???mám terárium velké 1m dlouhé 35cm vysoké a 40 široké a mam tam 50W žárovku a teplota se tam vyšplhá obvikle na 25 stupnů. prosim o radu:-(

Na baziliška je to hrozně nízký, jsou to stromová zvířata, potřebuje větve, rostliny. Pro dospělce aspoň 120 cm vysoké. Teplotu u zdroje by měl mít tak 32-35 st., jinak okolo 25-27 st. Častější rosení. Zdroj UV B. Dostatek vitamínů a minerálií. Pokud ho máš krátce, může si teprve zvykat a proto nežere.