Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Krmení mláďat užovky červené?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, čím se dají krmit právě svlečená mláďata užovky červené. Narodilo se mi jich 16 a se scháněním myších holátek mám problém. Seženu jich max. 6 týdně. Proto by mne zajímalo, čím by se dala nahradit (nějaké kousky masa?) Děkuji za odpověď.

Díky za odpověď, před tímto dotazem jsem se ptal ve zverimexu a přesně jak píšete, myslel jsem si, že jim udělám kšeft. No spletl jsem se, prodavačka(majitelka) říkala, že jezdí někam do Smiřic pro myši a že ji chovatelka myší nechá max.6 holat. Jsem z Jaroměře a tady ani mražený holata nemají. Taky bych radši, kdyby žraly od začátku sami. O kuřecím mase jsem už slyšel, jen mi to přijde podivný, přeci jen holata jsou holata. Ale v nouzi budu muset přistoupit na kuřecí maso.

Nechci zakládat nové vlákno, tak se ptám tady - strkáte holata do mražáku živé nebo je nějak předtím usmrtíte? (I když jak nad tím tak přemýšlím, sto holat by se vám asi nechtělo zabíjet jedno po druhém, co? :o)
Já krmím svoji sinaloe živými holátky, i když je fakt, že jedno mě výjde tak na osmdesát korun s jízdným:o) Ale papá je krásně, nemám s krmením problém, tak mám trochu strach, jestli bude stejně v pohodě papat i mrtvá rozmražená. No ale zkusím to.

Jak je mačkáš za krkem?Já je teda zamražuju živý.Radili mi použít CO2,ale nevim jak se k němu dostat a jak je budu trávit.Ty si VH myslíš že ty holata trpý,když je necháme zmrznout?.Říká se že umrznutí je nejhezčí smrt.Nechci to zlehčovat,ptám se vážně,páč to zakmražování nedělám rád.:-|

Neprijemne? To me mrzi, snazim se byt pouze vecny... Nebudu se k tomu vracet - jen :) COcko je super, jsou velmi rychle mrtve, jen se udusi - proste kysliku niet... Nemyslim si, ze je nejaka smrt humalni, zmacknu je velmi silne za krkem, vedsinou rozdrtim i lebku - je to velmi rychle, urcite rychlejsi nez polikani za ziva.

K te diskuzi - proste si myslim, ze homoiotermni zivousi mrznutim trpeji... Urcite dele, nez kdyz potkanem prastim o jakoukoliv hranu.

VH