Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Krmení mláďat užovky červené?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, čím se dají krmit právě svlečená mláďata užovky červené. Narodilo se mi jich 16 a se scháněním myších holátek mám problém. Seženu jich max. 6 týdně. Proto by mne zajímalo, čím by se dala nahradit (nějaké kousky masa?) Děkuji za odpověď.

Plnohodnotně ničím, ale pokud se dá sehnat 6 tak určitě i víc, ne? Pokud je kupujete ve zverimexu, tak ať přiobjednají, je to přeci jejich výdělek. Dá se použít i třeba kuřecí maso + vitamíny a minerálie, ale to je třeba krmit uměle, což by byla škoda, pokud by mohli baštit sami. Dají se koupit i mražená holata, ale ze začátku by je asi sami háďata nebaštily, někdy ale kupodivu sami sežerou spíš rozmražené hole než živé. Jinak aspoň jednou měsíčně lze koupit holata na nejbližší terarijní burze. Ale nejlepší bude sehnat někoho v regionu, kdo chová myši (třeba ten kdo je dodává do zverimexu) a objednat si přímo u něj (menší množství bude zřejmě podmiňovat osobním odběrem, ale proč ne), bude to levnější a to bude poznat, 16 háďat, to je při běžném žraní alespoň 32 holat týdně (= 128 měsíčně), to už i rozdíl koruny dvou potěší.

Díky za odpověď, před tímto dotazem jsem se ptal ve zverimexu a přesně jak píšete, myslel jsem si, že jim udělám kšeft. No spletl jsem se, prodavačka(majitelka) říkala, že jezdí někam do Smiřic pro myši a že ji chovatelka myší nechá max.6 holat. Jsem z Jaroměře a tady ani mražený holata nemají. Taky bych radši, kdyby žraly od začátku sami. O kuřecím mase jsem už slyšel, jen mi to přijde podivný, přeci jen holata jsou holata. Ale v nouzi budu muset přistoupit na kuřecí maso.

Nechci zakládat nové vlákno, tak se ptám tady - strkáte holata do mražáku živé nebo je nějak předtím usmrtíte? (I když jak nad tím tak přemýšlím, sto holat by se vám asi nechtělo zabíjet jedno po druhém, co? :o)
Já krmím svoji sinaloe živými holátky, i když je fakt, že jedno mě výjde tak na osmdesát korun s jízdným:o) Ale papá je krásně, nemám s krmením problém, tak mám trochu strach, jestli bude stejně v pohodě papat i mrtvá rozmražená. No ale zkusím to.

Díky moc za odpověď, ale mohl jsi mi napsat, kde se to řešilo:o) Podle vyhledávání jsem nic nenašla, asi jsem se vyhledavače blbě ptala. O nehumánnosti si každý myslí svoje. Mně zas někdo tvrdil, že když se dají do mražáku živá, tak je nic nebolí, umřou až poté co usnou.

Jak je mačkáš za krkem?Já je teda zamražuju živý.Radili mi použít CO2,ale nevim jak se k němu dostat a jak je budu trávit.Ty si VH myslíš že ty holata trpý,když je necháme zmrznout?.Říká se že umrznutí je nejhezčí smrt.Nechci to zlehčovat,ptám se vážně,páč to zakmražování nedělám rád.:-|

Neprijemne? To me mrzi, snazim se byt pouze vecny... Nebudu se k tomu vracet - jen :) COcko je super, jsou velmi rychle mrtve, jen se udusi - proste kysliku niet... Nemyslim si, ze je nejaka smrt humalni, zmacknu je velmi silne za krkem, vedsinou rozdrtim i lebku - je to velmi rychle, urcite rychlejsi nez polikani za ziva.

K te diskuzi - proste si myslim, ze homoiotermni zivousi mrznutim trpeji... Urcite dele, nez kdyz potkanem prastim o jakoukoliv hranu.

VH

Ted jsem to resil s manzelkou (doktorka) a s jejim kolegou - vsichni si myslime, ze to ta mysata musi priserne bolet... Samosebou, ze pri poslednich stadiich uz neciti nic, ale to pred tim musi byt asi velmi neprijemne... Tim, ze zlomim vaz zrusim veskere nervove synapse do tela, tedy neciti bolest... Ten kdo zna nekoho, kdo si zlomil pater to muuze potvrdit. Jdu zas edno zabit, jde se krmit... :x: VH

To mě přivádí k otázce...už jste někdy přemýšleli nad tím, co žere taková novorozená guttka v přírodě? Opravdu si myslíte, že každej tejden objeví myší noru s holátky? Podle mýho nepohrdnou ani hmyzem a je škoda, že lidi se radši zabejvaj przněním barevnejch hybridů, než aby zjistili tak základní věc, jakou je přirozená potrava. :puff: Tim nijak nechci narážet na původní dotaz, jen mě to napadlo :)

Moje reč, známým jednou nežrala guttka a neměli na to ji násilně nakrmit, navíc byli na druhým konci republiky a tak jsem hledal všude možně - na nějakým US webu sem pak našel, že mláďata v přírodě vůbec nepohrdnou různým hmyzem. Tuším, že se o něčem takovým píše i ve známé knížce "Užovky" od Cerhy a Kociána nebo v "Nejedovatí hadi v přírodě a v teráriích" od p.Kocourka - ale už si to nepamatuju.;-)