Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ŽELVA NÁDHERNÁ

DOBRÝ DEN, měla bych dotaz. Mám 5 želv nádherných. Když jsem jim naposledy měnila vodu tak jsem si všimla že všechny želvy mají na kůži na krku jakoby závoje asi staré odlupující se kůže. Jen je mi záhadou že to mají všechny najednou. Chovám je přes léto v zahradním jezírku a vodu měním jednou za 3 dny. Můžete mi prosím někdo poradit co to je nebo jaký mají problém případně co s tím. Velmi děkuji za pomoc. Lendulka.

Výměna kůže je normální vlastnos. Pokud to mají všechny želvy najednou může to být náhoda a nebo spíš důsledek nějaké změny podmínek ( kvalita vody, teplota, zvýšený příjem vitamínu "A"), ale i důsledek nějakáho kožního onemocnění.

To vážně měníte vodu v jezírku každý třetí den. Pak to může být i z přílišné "čistoty".