Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elaphe guttata - nejeví zájem o okolí

Díky vašim zkušenostem a radám se mi v pořádku podařilo domů dopravit mládě užovky červené, má 30 cm, narozená v srpnu.Po příjezdu domů jsem ji pustila do terária, okamžitě zalezla pod plát kůry. Byla jsem upozorněna, že zezačátku nejspíš bude žrát jenom v noci, časem přestane být ostýchavá a dá si hole i ve dne. Holátko slupla jen co se zhaslo světlo, ale od té doby z pod kůry už nevylezla. Miska s vodou vypadá netknutá - nejsou v ní patrné žádné nečistoty z podkladu. Teplota přes den 25-26C, v noci 16C, jeden roh s mechem udržuji dost vlhký, světlo je bodové. Domnívám se, že by mohla být ještě trochu v šoku po převozu nebo vyplašená z velikosti terária (72x32x45 - dxšxv). Měla bych ji přemístit? Děkuji za rady

Ježiši nech jí v klidu, buď ráda, že žrala a dál to neřeš. Každý má asi představu, že tam ten had bude cvičit spartakiádu. Zvlášť mláďata jsou skrytě žijící a většinu dne strávý někde v úkrytu. Časem se otrká a bude víc vylézat. Hlavně ji nech v klidu a nikam ji nepřendávej.

To je úplně normální chování.Obzvlášť když se nažere,bude ležet v ukrýtu, kde v klidu tráví.Většinu času hadi stráví v úkrytu.Nejsou to žádní exhibicionisti;-)Hlavně jich nech v klidu.Co se týče pití,tak hadi zase tak často nepijí a když už,tak málokdy je u toho zastihneš - to je moje zkušenost.

Nic jsem s ní nedělala, nemám nejmenší zájem jí stresovat. Měla jsem spíš namysli, jestli by jí nebylo líp v něčem menším, ale díky za uklidnění. Nemám v plánu jí kromě krmení, čištění vody a sbírání výkalů do terárka lézt, nemám jí na hraní ( na to mi stačí psi;-) ). Chápu, že vás dotazy tohohle typu rozčilují, několikrát tu bylo že "..., co s ní mám dělat, když nechce ven?..." Tak se na mě nezlobte :) Ještě jednou děkuju