Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kupuju terárium pro želvy - jaké větrání?

Ahoj, chystám se nechat si udělat terárium pro želvy (T. horsfieldi),(sama ho vyrobit nedokážu), konkrétně tady Teraechis.htm a protože to nebude zrovna levné, tak bych nerada pozdě zjistila, že jsem na něco zapomněla. Konkrétně bude to terárko vypadat nějak takhle (je to obrázek terária, které přímo tahle firma udělala):
[http://img505.imageshack.us/img505/9686/okdsc02301u p7.jpg]

Hlavně se chci zeptat, jaké potřebují želvy větrání - stačí to, co je na tom obrázku (čili jenom mezera nahoře, jak je lampička) nebo je potřeba udělat ještě nějaké větrání po straně? Mě ta mezera nahoře přijde dost málo.
Jakékoliv další rady, co mám na tom teráriu ještě změnit, uvítám, díky :-)

A ještě mě napadlo: bude pro 1 želvu čtyřprstou (velikost želvy cca 16x13cm) stačit terárium o rozměrech dna cca 100x60cm? Nebo potřebuje ještě větší?

My meli vetrani taky po stene a nahore byla takova malinka mrizka. Rozmery dna o trochu mensi. Zelvak nestastnej, vzduch uvnitr snad zadnej - stacilo mi strcit hlavu dovnitr. 16x13 to je ale macik :) ma tak 10cm na delku a terarko 80x45x50 mu bylo male.

Já mám pro dvě želvy 110x90x50 a větrání je po celé delší stěně cca 6 cm široké a nahoře zase přes celou délku tak 10 cm široká mřížka plus škvírky kolem zářivky, takže si myslím, že to skutečně stačí. Hlavu jsem tam taky zkoušela strčit a vzduch vyhovující.

A prosímtě, nepamatuješ si, kolik to terárium stálo?
Jak jsem na to tak koukala, tak když si nechám udělat terárko o rozměrech 100x70x50, tak už mě to vyjde na cca 3500Kč a když si k tomu nechám udělat základní elektroinstalaci a spínací hodiny, tak to bude ještě o něco víc. A protože máme želvy 2 (samečky, k sobě nemůžou přijít, protože by se porvali), tak už to je hned 7000Kč - 8000Kč, což je šílený, ale co člověk nadělá, když terárium neumí vyrobit sám - na tak velké bych si netroufla. :-/