Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem had ze zverimexu

ahoj, kdybych si chtel poridit nejakeho mensiho "hadika", takoveho toho co prodavaji snad v kazdem zverimexu co maj terarko okolo 30x15x10. :)) . to byvaji vetsinou mladata nebo uz dospeli hadi s nejvetsi delkou? v haech se nevyznam. dik. (popr. jakeho hada si koupit? skrtice (akeho) nebo jedovateho - bez jedu :-D:-D (pripadne jakeho)) dik.
[mod]Změna kategorie, původně: Literatura (VH)[/mod]

Záleží na druhu, může mít půl metru a nebo 8 metrů, škrtič se sice říká krajtám a hroznýšům a ty tě neohrozí pokud nebudou mít alespoň 3 m,spíš tak 4. Jinak škrcení používají k usmrcení kořisti ve větší nebo menší míře prakticky všichni nejedovatí hadi tedy i užovky a korálovky, které dorůstají okolo 1 - 1,5 m. Ale ty tě samozřejmě ohrozit nemohou, pokud jsi větší než potkan;-).