Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekon

Dobrý den, neví někdo o nějakém gekonovy denním? Chtěl bych si pořídit gekona, ale nechce se mi nočního to se mi zdá zbytečné, když ho vůbec neuvidím.

Ona ale stejně většina i poměrně striktně nočních druhů gekonů si při chovu zvykne natolik, že vylézají a žerou i přes den. A z vlastní zkušenosti vím, že spousta druhů i v přírodě běžně vegetí přes den mimo úkryty a využívají sluneční lázeň, konkrétně třeba Tarentoly (v Itálii a j. Francii), Thecadactylus rapicauda (Venezuela) nebo třeba Ptyodactylus guttatus (na Sinaji) jsem vídal v přírodě i přes den. Oni se neschovávají a důvěřují svým mimikrům.