Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slékání

Zdravím,
mám trošku problém, zítra to bude týden, co jsem si koupil krajtu královskou, jsou ji 4 měsíce. Na hlavě se jí začínají dělat bíle skvrny, připadá mi to jako by se měla svlékat, ale pokud vím, tak zakalené oči ještě neměla, mám čekat zakalení očí co nejdříve, nebo už se bude svlékat? Nikde jinde než na hlavě ty bílé skvrny nemá.
DSíky

JJ, zítra vyfotím a dám sem, ale všiml jsem si, že když jsem Boženku narosil, tak to zmizlo, uvidím ráno.
BTW: máme za sebou první útěk. Dnes jsem jí měnil podestýlku v terárku a zapomněl jsem jí zamknout dvířka v domnění, že stejně neuteče, protože jak tam mám ten zámek, tak mám i já co dělat abych to terárko otevřel, ale současně jsem zapomněl, že jsem ten zámek povolil, právě aby šly ty dvířka lépe otevírat. Koukám na televizi a usínám u ní, tak si říkám, půjdu spát, ale půjdu se ještě podívat na Božku, hledám hledám nic, koukám kam se mohla zahrabat a najednou vidím nepatrně otevřená dvířka. He tak to byla pátračka, ale našel jsem ji hned na druhý pokus, nechal jsem totiž u komody, kde mám terárko kýbl se zbytkem té kokosové drti nebo co se to ve vodě rozpouští a ona se tam švachtala a bylo jí asi očividně jedno, že je to studené, ještě že jsem ji nikde nezašlápl. Takže první útěk máme za sebou, teď bych ještě "chtěl", aby mě taky kousla, ať vím jaké to je, ale asi si už na sebe zvykáme, tak jsem radši.
Zkusím udělat ty fotky a dám je sem, zdarec

A je normální, že v období, kdy se připravuje na svlek, je zcela neaktivní? Moje Boženka od neděle kdy jedla, vůbec nevylezla, kdybych ji včera nevytáhl z podkamene a nezjistil, že má zakalené oči. Chvíli jsem ji měl u sebe a nechal ji trošku polozit po pokoji. Ale jak jsem ji vrátil, tak zase hned zalezla a v noci taky pořád zalezlá, jak ji večer nechám, tak ji i najdu (myslím ve stejné poloze pod kamenem. Není to třeba i tím, že krom toho, že se chystá na svlek, tak i v neděli jedla, tak i tráví?

Zdarec,
tak dnes jsme se konečně svlíkli. Já teda né ale moje Boženka (krajta k.). Svlekl byl na dvě části, část byla hlava a druhá část zbytek těla, celý v kuse. Na těle nic nezůstalo na svleku hlavy jsou rozpoznatelné i oči. Jak jsem jí bral ven, abych oddělal svlek a vážil jsem jí, a pak když jsem jí vrátil, tak se rovnou i vysr...., dokonce jsem jí u toho i viděl. Je teď celekm aktivní, tak jí zítra koupím myšičku, aby se nenudila, už nejedla dva týdny.
Zdarec