Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otázka na Khora ale i ostatní ohledně zimování v boudách a pak doma????

Zdravím chtěl bych se zeptat jestli když necháváte želvy v boudách až do prvních mrazíků a pak jdou hned zimovat jestli je před tím než je dáváte do sklepa je také koupete pokud ano tak kolikrát či jak dlouho a jak postupujete když je zase odzimujete????? Já minulí rok to zkoušel s jednou samicí od stepních a tu jsem dal zrovna z boudy do sklepa a pak zase zrovna ven a vše proběhlo v pořádku ze svých 1255g ztratila 198g za 5 měsícu.Letos bych to chtěl zkusit s více kusy ale mám docela strach tak se raději ptám.Děkuji za připadné odpovědi či nazory a rady.Lukas:-)

Pokud si mohu dovolit to posoudit, tak Žemloň jednoznačně vyhrává:))
Přesně jsi se trefil. Je to bezva vodítko. Želvy se tímto způsobem dokáží částečně zbavit i vnitřních parazitů, zvláště v tom případě, že invazivní napadení před zimováním by bylo pro želvu příliš zatěžující. Jo jo, želvy jsou netušeně šikovné a pro svůj způsob života perfektně vybavené, stačí je pozorovat a popřemýšlet a potom už je člověk může jen obdivovat:-)