Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vonné tyčinky a kouř obecně

Ahoj,jsem jedna z těch, co by pálili vonný tyčinky den co den,ale kvůli svý krajtuli jsem to přestala dělat. Vadilo by jí to nebo by jí to mohlo způsobit nějaký potíže? Za jímalo by mě,jestli s hady a plazy obecně dělá něco kouř. Máte nějaké zkušenosti?

loading...

Kouř jako takový asi není to pravé. Mám dojem, že když v přírodě cítí plazi kouř, vždy se jedná o průšvih a vždy je to důvod k panice nebo alespoň ke zvýšené pozornosti, rozhodně je to něco mimořádného. Musí to mít v sobě nějak zakódované.

Já mám také dojem, že kouř je prostě kouř, a zbytečně mu vystavovat zvířata mě moc vhodné nepřipadá. Stačí že stabilně vystavuju kouři podstatně odolnější manželku a taky se vzteká:puff:

Tak, kouření plazím miláčkům pod nos, se zde také probíralo. Co je ovšem správné z toho nevyplynulo. Určitě má pravdu KHor s tím, že pro zvířata kouř (jakýkoliv) nevěští nic dobrého.
Seznámem se všemi proti, které kouření ssebou nese, rád si v haďárně zadýmám z dýmky či šíši. Nejlépe některé latakiové směsi.

:puff:

S Petrem Voženílkem jsme v jeho haďárně blafali poměrně často. On svojí oblíbenou vodní dýmku, já jako barbar klasické cigáro. Nezdálo se, že by to hadům nějak vadilo. Přesto si ale myslím, že zahulená místnost s terárii nebude pro jejich obyvatele asi to pravé ořechové... ;-)

Zas mi ale přijde,že "tabák bez tabáku" z vodnice by vadit moc nemusel,i když teda jsem složení nezkoumala..
O té dřívější diskuzi vím,ale nikdo mi tam neodpověděl:-/.Nechci Hadičce škodit,to opravdu ne,ale občas ten pokoj nějakou tu tyčinku potřebuje..:-[. Jinak Hadičku mám v pokoji a teď jsem onemocněla,tak jsem se z pokoje vystěhovala do obejváku abych ji nenakazila :-p. Co bych pro ni neudělala? :-)

No tak to máš teď času dost, tak já bych tedy zapálil nějakou tu tyčinku a snažil bych se odhadnout co to s hadičkou udělá. Pokud začne být nervózní, tak bych to raději vzdal, pokud jí to bude šumák, zapálil bych v klidu další.:-)

Tak jsem si ty tyčky schválně dneska došel koupit.Byl jsem zvědavej,co se zvířatama udělá ten kouř.V hadárně se nekouří,já taky nekouřím,takže zvířata na kouř nejsou zvyklá.No a nic,nikdo se ani nehnul.Byl sem tam asi dvě hodiny,vypálil jednu levandulovou tyčku a při tom motal elektriku.Takže bych řek,že je jim to šumák.:-D

Aha, bylinkové směsi jsem asi ještě nekouřil.Ale stejně ty stébla to bylo ,,něco jako tabák" ne?jako myslím suché listí.Jako malí jsme jednou s bráchou do trubičky z novin nacpali jehličí z vánočáku a když jsem potáhnul tak se mi rozžhavené jehličí dostalo do krku!:puff: FUJ! Jaké jsou ty bylinkové směsi? Rád se dozvím něco nového....

Tak oprava,tabák to je,ale bez nikotinu (nevím,jak je to možné...),takže to tak neškodí. Vypadá to jako jehličí (s tím máš zkušenosti ;-) ) a má to obvyklé příchutě,dobrej je vodní meloun a anýz. Stojí jen o dvacku víc než normální,kolem 120,-. Je to příjemný a jemnější.

Jó aha....tak o tomhle už jsem taky slyšel, bohuzel ne moc v dobrém. Známý říkal, že je to prý humus.(Jak jsem nakoupil-prodávám)Ale někdy to musím skusit. Taky jsem slyšel, že nějací blázni dělají tabák z nastrouhaných jablkek vysušených a podobných hovadin...ale to je asi téma do jiné poradny. Co ale fakt nedoporučuju zkoušet je to jehličí v novinách no.To je fakt dost nepříjemné.

No nějak jsme odběhli od jádra pudla.Já si myslím, že hadi z jakéhokoli dýmu nebudou zrovna nadšení...:i:...ale na to asi budou muset přijít:)) chytřejší(vědci a podobní borci). Každopádně musím ten beznikotinový tabák vyzkoušet. Ale i tak, obsah toho nikotinu v jedné krabičce obyč. tabáku je 0,5% což ve srovnání s cigaretami je nic moc, když si vemeš, že nikdy tu krab. nevyhučíš sama. Dycky jsou poruce pomocníci...:-D

No sice je to trošku starší téma ale. Nedávno jsem si obstaral hada guttku. A celkem často kouřím vodní dýmku většinou k večeru a měl jsem obavy o hadici :-). Na terárku mám větrání zezhora tak pokaždé přes terárko přehodím ručník a jak jdu spát tak terárko odkryju :-D Podle mě by to mohlo byt v pohodě co? :-P

No, já taky pálím jednu vonnou tyčinku za druhou a krajťák se nikdy ani neobtěžoval zvednout hlavu. Takže myslím, že tolik nevadí, pokud mu to nepálíš vedle hlavy. Já mám krajťáka na jedné straně pokoje, vonné tyčinky u okna, takže to k němu ani moc nedojde.

Já mám krajťáka na jedné straně pokoje, vonné tyčinky u okna, takže to k němu ani moc nedojde.

Tiez si myslim....
Sice najde pachovu stopu po mysi ktora tam prebehla pred par hodinami, ale dym v miestnosti si ani nevsimne....

Ja nefajcim. Max raz za cas si dam vodarnu a aj to mimo zvierat, za zavrenymi dverami. Nevidim dovod preco by mali cuchat nejaky smrad a dym. V prirode je akykolvek dym akurat predzvest pruseru...

Já nekouřím, ani vodnici, jen ty vonné tyčinky si zapaluji. A had na to rozhodně nikdy nereagoval. Naprosto bez zájmu. Předpokládám, že kdyby mu to nějak vadilo, tak nějakým způsobem zareaguje. Myslím, že těch pachů se v bytech vyskytuje už dost na to, aby had zareagoval na vůni vonné tyčinky a muselo mu to nutně působit stres.

Ja tiez nehovorim, ze mu to sposobuje stres atd. Aj ked na druhu stranu, pohodu domova mu to urcite nenavodzuje...

To, ze nelieta po terarku aj zmyslov zbaveny ale nezanema, ze to neciti a nereaguje na to.
Je dobre si uvedomit, ze jeho cuch je XY krat citlivejsi ako ktorehokolvek cloveka. A ak to citis v izbe ty, bud si ista, ze on to citi 100x viac aj keby bol zavrety v krabici od topanok bez vetrania.

Ako smo pisal, nevidim dovod preco by hady (gekony, jasterky,...) mali cuchat nejaky bordel.
Tot moj nazor.