Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nalezená vajíčka

Prosím,poraďte mi,minulý víkend nám ve skleníku,kde občas schováváme želvy,když odjíždíme na delší dobu vyhrabal krtek 4 vajíčka t.hermanni.Ihned jsme je dali do inkubátoru,ale přece jenom nevíme jak dlouho už byly vyhrabané,možná i několik dní.Jelikož zrovna ten víkend klesly noční teploty k 10st.C,myslím si,že bohužel nám vajíčka prochladla.Navíc je i krtek určitě otočil,když hrabal,takže jsme ani nevěděli jak je správně uložit.
Myslíte,že je nějaká naděje,že by to želvičky zvládly nebo není ? Paradoxně by to byl náš první odchov na který marně čekáme a želva nám ho snese v přechodném příbytku.Děkuji předem za názory.

ac nejsem zelvar, myslim, ze je na case to odpiskat, az kdyz ma vajicko viditelnou deformaci, ci je rozpadle, ci divne zapacha ( ani toto nemusi byt pravidlem, jiste hodne znas odchovalo mladata z plesnivych ci jinak zaneradenych vajec)
Neni nic horsiho nez vyndat zive mlade,ktere venku jeste nemuze prezit....
hodne stesti

Tak hlásím,že se dnes vyklubala i druhá želvička.Takže rozdíl mezi oběma vajíčky byl 11 dní.:puff:

[http://i218.photobucket.com/albums/cc170/zuzisvobi/ zelvy_001_zmena_velikosti.jpg]

[http://i218.photobucket.com/albums/cc170/zuzisvobi/ zelvy_002_zmena_velikosti.jpg]

Jinak vajíčko bylo o dost větší,ale želvička je stejná jako ta první,tak nevím čím to bylo. Pupík má taky hodně veliký,ale ta prvorozená už ho má pěkně zatáhlý,tak se toho už tak nebojím ::)

Gratuluji k novému přírůstku. Pupík je ale hrozně veliký. Mládě musí být v naprosto sterilním a vlhkém prostředí (miska s milimetrem vody nebo vlhký vermikulit, zádná hlína, písek zvenku nebo tak), jinak dostane sepsi a umře. Velikost vajec má na délku inkubace určitě vliv - víc živin je nutno vstřebat a želvě není ve vejci tak těsno, takže není nucena se probojovávat ven. Nevím, jestli jsi jí na svět pomáhala, ale mláďata s tak velkým pupíkem ještě několik dnů obvykle sedí ve vejci (tedy jeho zbytcích) a odpočívají.

Pupík vypadá už daleko lépe ;-) I hobliny, když jsou čerstvé, jsou téměř dokonale sterilní, takže bych se toho už nebál (už si jej o ně nemůže pravděpodobně poranit). Jinak želva je to opravdu krásná - na první fotce to tak nevypadalo, ale teď už se vybarvila :-). Doufám, že je k světu.