Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nalezená vajíčka

Prosím,poraďte mi,minulý víkend nám ve skleníku,kde občas schováváme želvy,když odjíždíme na delší dobu vyhrabal krtek 4 vajíčka t.hermanni.Ihned jsme je dali do inkubátoru,ale přece jenom nevíme jak dlouho už byly vyhrabané,možná i několik dní.Jelikož zrovna ten víkend klesly noční teploty k 10st.C,myslím si,že bohužel nám vajíčka prochladla.Navíc je i krtek určitě otočil,když hrabal,takže jsme ani nevěděli jak je správně uložit.
Myslíte,že je nějaká naděje,že by to želvičky zvládly nebo není ? Paradoxně by to byl náš první odchov na který marně čekáme a želva nám ho snese v přechodném příbytku.Děkuji předem za názory.

Za zkoušku to vždy stojí, ale okolnosti moc nadějí nedávají.:-(
Ani ne tak pokles teploty, spíš ta manipulace a převracení, pokud je to v začátku vývoje embrya, je zle. Pokud ale vejce prošla ve skleníku částí vývoje a jsou před vylíhnutím, je reálná šance na úspěch.;-) Tak držím palce

Tak hlásím první přírustek :)) Už jsme ani nevěřili.Z původních 4 vajíček zůstali jenom 2 (dvě praskly) a dneska se narodila jedna želvička.Vypadá v pořádku,dali jsme ji do misky s vodou a nechali ještě v inkubátoru,je v tom nějaký problém? Večer ji chceme dát do mokrých hoblin.Prosím poraďte mi v čem je podstatný rozdíl (jestli nějaký je) v chovu oproti starším želvičkám (mám zkušenost až s 6-ti měsíční).Druhé vajíčko je zatím celé,doufejme,že to taky klapne-je o dost větší než to dnešní,tak jsem zvědavá.Věřím,že kdyby bylo taky špatné,tak by prasklo jako ty ostatní,ne? Jaký může být rozestup mezi jednotlivým narozením? Asi i několik dní,že? Předem díky

[http://i218.photobucket.com/albums/cc170/zuzisvobi/ zelvy_004-oez.jpg]

[http://i218.photobucket.com/albums/cc170/zuzisvobi/ zelvy_003-oez.jpg]

Jenom se bojím toho pupíku,má ho takový docela veliký,jinak je v pohodě.

Tak to blahopřeju Zuzi. Klidně ji v tom inkubátoru nechte do doby než se pupík zatáhne. Takže teď víme, že ve skleníku byla asi tak měsíc. Měňte často vodu kvůli infekci. Klidně můžete přidat trochu trávy, aby se mohla trošku zahrabat. A po přendání do terárka vlhko, vlhko a vlhko. Druhé vejce se může líhnout klidně až za týden.;-)

Tedy, to je skvělá zpráva :-). Vajíčka tam musela být už poměrně dlouho, protože i když ve skleníku, teploty půdy už byly v posledních týdnech nižší než za optimálních podmínek (minimální inkubační doba je 50-55 dnů, maximální snad až 100 i více?). I mláďata si nově příchozí řadsky okoušou, aby se přesvědčila, že to nemá cenu :-). Takže zpočátku skutečně pozor.

Je to Zuzi napínavý že ano;-) Jen tak pro zajímavost, u pardálek které se teď líhnou, se první mláďata vylíhla z druhé snůšky a teprve teď se líhnou z té první, rozdíl je něco přes měsíc. Stejná teplota, stejný způsob inkukace a takový výsledek, jsem zvědav kdy už o těch želvách budu vědět alespoň něco.:-(

ac nejsem zelvar, myslim, ze je na case to odpiskat, az kdyz ma vajicko viditelnou deformaci, ci je rozpadle, ci divne zapacha ( ani toto nemusi byt pravidlem, jiste hodne znas odchovalo mladata z plesnivych ci jinak zaneradenych vajec)
Neni nic horsiho nez vyndat zive mlade,ktere venku jeste nemuze prezit....
hodne stesti

Tak hlásím,že se dnes vyklubala i druhá želvička.Takže rozdíl mezi oběma vajíčky byl 11 dní.:puff:

[http://i218.photobucket.com/albums/cc170/zuzisvobi/ zelvy_001_zmena_velikosti.jpg]

[http://i218.photobucket.com/albums/cc170/zuzisvobi/ zelvy_002_zmena_velikosti.jpg]

Jinak vajíčko bylo o dost větší,ale želvička je stejná jako ta první,tak nevím čím to bylo. Pupík má taky hodně veliký,ale ta prvorozená už ho má pěkně zatáhlý,tak se toho už tak nebojím ::)

Gratuluji k novému přírůstku. Pupík je ale hrozně veliký. Mládě musí být v naprosto sterilním a vlhkém prostředí (miska s milimetrem vody nebo vlhký vermikulit, zádná hlína, písek zvenku nebo tak), jinak dostane sepsi a umře. Velikost vajec má na délku inkubace určitě vliv - víc živin je nutno vstřebat a želvě není ve vejci tak těsno, takže není nucena se probojovávat ven. Nevím, jestli jsi jí na svět pomáhala, ale mláďata s tak velkým pupíkem ještě několik dnů obvykle sedí ve vejci (tedy jeho zbytcích) a odpočívají.

Pupík vypadá už daleko lépe ;-) I hobliny, když jsou čerstvé, jsou téměř dokonale sterilní, takže bych se toho už nebál (už si jej o ně nemůže pravděpodobně poranit). Jinak želva je to opravdu krásná - na první fotce to tak nevypadalo, ale teď už se vybarvila :-). Doufám, že je k světu.