Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nalezená vajíčka

Prosím,poraďte mi,minulý víkend nám ve skleníku,kde občas schováváme želvy,když odjíždíme na delší dobu vyhrabal krtek 4 vajíčka t.hermanni.Ihned jsme je dali do inkubátoru,ale přece jenom nevíme jak dlouho už byly vyhrabané,možná i několik dní.Jelikož zrovna ten víkend klesly noční teploty k 10st.C,myslím si,že bohužel nám vajíčka prochladla.Navíc je i krtek určitě otočil,když hrabal,takže jsme ani nevěděli jak je správně uložit.
Myslíte,že je nějaká naděje,že by to želvičky zvládly nebo není ? Paradoxně by to byl náš první odchov na který marně čekáme a želva nám ho snese v přechodném příbytku.Děkuji předem za názory.

Tak hlásím první přírustek :)) Už jsme ani nevěřili.Z původních 4 vajíček zůstali jenom 2 (dvě praskly) a dneska se narodila jedna želvička.Vypadá v pořádku,dali jsme ji do misky s vodou a nechali ještě v inkubátoru,je v tom nějaký problém? Večer ji chceme dát do mokrých hoblin.Prosím poraďte mi v čem je podstatný rozdíl (jestli nějaký je) v chovu oproti starším želvičkám (mám zkušenost až s 6-ti měsíční).Druhé vajíčko je zatím celé,doufejme,že to taky klapne-je o dost větší než to dnešní,tak jsem zvědavá.Věřím,že kdyby bylo taky špatné,tak by prasklo jako ty ostatní,ne? Jaký může být rozestup mezi jednotlivým narozením? Asi i několik dní,že? Předem díky

[http://i218.photobucket.com/albums/cc170/zuzisvobi/ zelvy_004-oez.jpg]

[http://i218.photobucket.com/albums/cc170/zuzisvobi/ zelvy_003-oez.jpg]

Jenom se bojím toho pupíku,má ho takový docela veliký,jinak je v pohodě.

Tedy, to je skvělá zpráva :-). Vajíčka tam musela být už poměrně dlouho, protože i když ve skleníku, teploty půdy už byly v posledních týdnech nižší než za optimálních podmínek (minimální inkubační doba je 50-55 dnů, maximální snad až 100 i více?). I mláďata si nově příchozí řadsky okoušou, aby se přesvědčila, že to nemá cenu :-). Takže zpočátku skutečně pozor.

Je to Zuzi napínavý že ano;-) Jen tak pro zajímavost, u pardálek které se teď líhnou, se první mláďata vylíhla z druhé snůšky a teprve teď se líhnou z té první, rozdíl je něco přes měsíc. Stejná teplota, stejný způsob inkukace a takový výsledek, jsem zvědav kdy už o těch želvách budu vědět alespoň něco.:-(

ac nejsem zelvar, myslim, ze je na case to odpiskat, az kdyz ma vajicko viditelnou deformaci, ci je rozpadle, ci divne zapacha ( ani toto nemusi byt pravidlem, jiste hodne znas odchovalo mladata z plesnivych ci jinak zaneradenych vajec)
Neni nic horsiho nez vyndat zive mlade,ktere venku jeste nemuze prezit....
hodne stesti

Tak hlásím,že se dnes vyklubala i druhá želvička.Takže rozdíl mezi oběma vajíčky byl 11 dní.:puff:

[http://i218.photobucket.com/albums/cc170/zuzisvobi/ zelvy_001_zmena_velikosti.jpg]

[http://i218.photobucket.com/albums/cc170/zuzisvobi/ zelvy_002_zmena_velikosti.jpg]

Jinak vajíčko bylo o dost větší,ale želvička je stejná jako ta první,tak nevím čím to bylo. Pupík má taky hodně veliký,ale ta prvorozená už ho má pěkně zatáhlý,tak se toho už tak nebojím ::)

Gratuluji k novému přírůstku. Pupík je ale hrozně veliký. Mládě musí být v naprosto sterilním a vlhkém prostředí (miska s milimetrem vody nebo vlhký vermikulit, zádná hlína, písek zvenku nebo tak), jinak dostane sepsi a umře. Velikost vajec má na délku inkubace určitě vliv - víc živin je nutno vstřebat a želvě není ve vejci tak těsno, takže není nucena se probojovávat ven. Nevím, jestli jsi jí na svět pomáhala, ale mláďata s tak velkým pupíkem ještě několik dnů obvykle sedí ve vejci (tedy jeho zbytcích) a odpočívají.

Pupík vypadá už daleko lépe ;-) I hobliny, když jsou čerstvé, jsou téměř dokonale sterilní, takže bych se toho už nebál (už si jej o ně nemůže pravděpodobně poranit). Jinak želva je to opravdu krásná - na první fotce to tak nevypadalo, ale teď už se vybarvila :-). Doufám, že je k světu.