Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem oči

Dobrý den, mám problém se suchozemskou želvou. Už přes týden má zavřené jedno oko, nemůže ho otevřít. Zdá se, že je i malinko napuchlé a želva si ho často otírá tlapkou. Máme zajít na veterinu nebo ji můžeme ošetřit sami a popřípadě jak. Předem moc děkuji za jakékoliv info

Může se jednaqt o první příznaky nachlazení, rozhodně bych zašla k dobrému veterináři, může tam být i cizí těleso či poraněná rohovka. S největší pravděpodobností vám dá veterinář ATB a ophtalmo-framykoin. nebo čistě jenom něco do toho oka. Rozhodně pokud dostanete kapky do očí či mast nechtějte kortikoidy, které by mohli zhoršit stav při poranění rohovky.