Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmení malé korálovky

Mám novou Alternu Blairi, opravdu malinkou cca 3 týdny starou a prý už dvakrát vzala jednodenní holátko. Doma ji mám týden a zatím mi nic nevzala, ani jednodenní holátko. Můžu ji nabídnout něco jiného (třeba žížalu ?).
Zkušenosti mám s Triangulum Sinaloe, ale tu jsem kupoval už 6 měsíční a brala hned od začátku větší holata.
Prosím, poraďte.

Žížalu ne. V přírodě loví mláďata blairek ještěrky, ale ty samozřejmě není možné doma nabízet, takže zbývá jen to holátko a trochu trpělivosti. Přeci jen mládě prožilo přesun a změnu prostředí, tak mu může nějakou dobu trvat než se "aklimatizuje" v novém prostředí. Holátko jí nechte v teráriu přez noc, pokud je terárium extra velké, tak je klidně společně šoupněte do nějaké menší bedýnky. Pokud se nechytne 3 týdny, tak bude třeba nakrmit uměle a pak to zas zkoušet alespoň dva týdny, pak uměle atd., dokud se nechytne.

Díky, od včerejška má terárko 30x30x30 vybavené se vším, co potřebuje (jako má spokojená sinalojka), takže budu trpělivý. Jen mě mrzí, že jsem ztratil týden tím, že byla v plastovém boxu, kde to asi bylo stresující, ale podle prodávajícího jí tam měl předtím a OK.