Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Konzultace s vámi...

Nazdar.
Potřebuji s vámi něco probrat.
Mám 2 nová zděná terárka pod sebou a v nich na 1/3 i instalované topné kabely,něco jako podlahové topení.
Když tomu ale přidám na výkonu je v celém terku podle mě moc teplo - přes 30 stupňů
Terárko má přitom velikost 2m x 1 m x 1 m.
Vzniklo vlastně přepažením místnosti.
A když tomu uberu je všude okolo 25 stupňů a těch 30 stupňů je u podlahy a nikoli ve vyšších vrstvách a pod světlem jak by bylo v přírodě asi normální - totiž že světlo a teplo jde zhora a ne zespoda...
Myslíte že moji Boa z toho nebudou krapet v šoku že se jaksi nepřirozeně nahřívají odspodu?
Máte s podlahovým vytápěním podobné zkušenosti?
Dík za názory.Jarous.

Než je "upéct", tak raději uber. Hroznýš si tu správnou teplotu najde, i když bude na zemi. A zas tak nepřirozené to není, většina hadů využívá rozehřátý povrch země nebo prohřátý kámen (zídku aj.), takže tím je to podobné. Na výhřevném místě by mělo být okolo 30 st., jinde v prostoru okolo 25 st., noční pokles na teploty okolo 18-24 st.