Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dominantnost

Kdo je u hadího páru dominantní? Pokud není žádný ( tak jako u lidí ), proč je jedno pohlaví větší než druhé? Nebo to jsou blbosti? U mého páru hroznýšovců nejdřív jeden, nevím zda samice, sežere krmnou dávku pro oba a ten druhý jde žrát až když tam přidám další dávku. Krmím pravidelně po týdnu a ten žrout je schopný sežrat 4 x 1,5 měsíční myš. Jsou to letošní z dubna.

loading...

Hadi v přírodě jsou po většinu roku samotáři, společné krmení je "výsada" společného chovu v teráriích, při odděleném chovu (nebo alespoň při oddělování hadů při krmení) by situace v příjmu potravy mohla být klidně opačná. Obecně bývají samice větší, extrémní rozdíl je např. u T. albolabris;-)