Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lamino pro želví stůl?

Zdravím a mám následujícíc dotaz: mohu pro výrobu želvího stolu použít kombinaci skla a laminované dřevotřísky? Mluvila jsem teď s panem truhlářem, který me varoval, že udělal laminovou klícku pro klientovy papoušky, kteří následkem okusování svého domečku do jednoho poumírali :-/

Tam kam se nedostane vlhkost je to jedno, navíc surové OSB nebo DTD desky se dost těžko začleňují do interieru. Žárovka by měla být tak vysoko, aby na substrátu byla naměřena teplota 35-40°C. Pokud je žárovka příliš slabá, mohlo by se stát, že želva bude "šmrncat" vrškem karapaxu žárovku. To je špatně. Já pro malé želvy používám 40-60W reflektorové žárovky a to vychází tak, že nad vrškem želvy je tak cca 15 cm místa. Chce to ale hlavně poměřit ty teploty.
Například u velkých pardálek je 600W koupelnový zářič cca 50cm nad povrchem substrátu a namířený šikmo k povrchu. Takže vidíte že návod není, jen měřit měřit a měřit.

lamino je nejdražší ale pro tvůj případ nejlepší, kup bílé min. na 18mm silné dřevotřísce, styčne rohy zatři akv.silikonem,viditelné hrany ohranovat, voda se nesmí dostat na hrany, jinak je to umělina vodě odolná. Dokonce víc než OSB a ostatní velkoplošné dř. materiály. chovu zdar marek:-?:-[