Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem boa c. occidentalis

dobrý den, chtěl jsem se Vás zeptat na tyto hroznýše, a to především na obtížnost chovu a eventuelního odchovu. děkuji Marek

No ono zrovna tyhle to většinou nepřejde;-), ale jinak je chov obdobný třeba mexickým imperátorům (např. sonorským), zimní poklesy teplot o něco větší než je zvykem. Teoreticky mají zimní období v době našeho léta, ale je lepší jim to přehodit na náš cyklus a udržovat zimní období normálně v zimě, kvůli zkracování dne, aby to bylo přirozenější.

dík za odpovědi, to kousání mě až tak nevadí ale chci se Vás tedy ještě zeptat, jak praktikujete ve vašich chovech právě ono již zmiňované ochlazování. Zajímají mě především °C, od kdy do kdy,jedna se mi především u Boa c.c. děkuji Marek:beer:beer::-p

U Boa c. c. prakticky vůbec, ten vyžaduje nejstálejší teploty, ve dne mezi 26-30, v noci okolo 22-26, tam spíš provokuje páření oddělený chov. Ty zimní noční poklesy teplot se týkají poddruhů z okrajů areálu - severní populace B. c. imperator a jižní B. c. occidentalis, případně B. c. amarali a poddruhů či populací žijících ve vyšších polohách (např. B. c. longicauda), kteří vyžadují větší rozsahy teplot.