Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elaphe guttata- ??tukové nádory??

Zdravim kolegove...
Mam takovy problem... Dostali se ke mne do "depozic" tri elaphe guttaty.. Vsechny tri pochazi od jineho chovatele.A ted abych nastinil problem. Kdyz se mi dostali do ruky, prosli vsechny " vstupni prohlidkou". Na dvou ze tri jsem si vsiml v zadni tretine tela jakoby tukovych boulicek....Velikosti maximalne 1x1 cm....
Zajimal by mne vas nazor o co by mohlo jit...Hadi jsou v karantene a obavam se, ze se z ni jen tak rychle nedostanou:(
Diky za vas cas a rady

Tukové boule bych řekl, že nejsou u těchto zvířat nic neobvyklého. Měl jsem je před X lety taky u samce guttaty, a v nedávné době u samce ammodytky. Mám za to, že s tím nejde nic dělat. Ze zvířat asi nikdy nezmizí. Jen je nutný (dle mého názoru) střídmě krmit, aby se nezvětšovaly.