Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozkrmení Užovky červené (metrozol)

Zdravím vás všechny.
O tom, že v některých případech rozkrmit užovku je nadlický úkon není pochyb(a že těch případů není zase málo).
Mám teď ten samý problém,ale dostala se ke mě ted nová informace a to, že to jde i jinak.
Existuje prý prášek, který se jmenuje METROZOL.Je to na rozkrmování sportovních holubů.
Aplikuje se tak, že se prášek rozdrtí a nabere jen na špičku nože. To se smíchá s malým množstvím vody a da se rozpustit.
Poté se vstříkne stříkačkou hadovy do tlamky a nechá působit 24hodin.
Poté se hadovy dá hole a začne sám žrát.Tak mi to popsal jeden chovatel, který říka ze tak rozkrmil všechny problémove hady.
Máte někdo zkušenost?

Tak to je fakt zázrak. Osobně znám jedině metronidosol, což je tuším účinná látka v Entizolu, který slouží jako antiparazitikum proti bičíkovcům, měňavkám a jiným jedobuněčným potvorám. Údajně částečně proti nechutenství funguje, ale přijde mi nesmyslné používat antiparazitikum, když není potřeba.Raději použiji běžné praktiky. Ono to nežerství malých guttek aj. je spíš problém snížené vitality jedinců tohoto druhu dlouhodobě po generace chovaného v ne zcela vhodných podmínkách, inbreeding není výjimkou. U jiných druhů je to zase potravní specializací (což vlastně i u těch guttek), kdy mláďata v přírodě normálně loví ještěry. Jinak proti nechutenství funguje částečně i B komplex, ale pořád si stojím za tím, že nutnost rozkrmování je problém ve vitalitě mláďat nebo v přirozenosti druhu. Často stačí nežravce z mírného pásu "zazimovat" a potom jsou z nich "dravci".

Tak tady asi nepomůže ani zazračný prostředek. Pokud nemá mládě polykací reflex, tak je to špatné. Když v sobě ani myše neudrží, ani nevíš jestli je schopné vůbec trávit. Jediná možnost je zkusit hole domasírovat až do žaludku (cca 1/3 hada)nebo zkusit rozšlehané hole sondou do žaludku. Ale žádný "metrozol" to asi nespasí. To je ale typicky nevitální slabé mládě. Pokud si je od někoho kupoval, tak mu je omlať o hlavu, pokud je to tvůj odchov, tak je zkrm.