Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odkazy

V rámci teraporadny je možné zveřejnit odkazy (podobně jako tady) na užitečné, přátelené či jinak zajímavé weby. Zatím neexistuje administrativní rozhraní, které by umožňovalo přímou správu. Takže bych to udělal následujícím způsobem. Přidávejte vaše návrhy zhruba ve tvaru:

Název: zobrazovaný název položky
URL: url adresa (např: tera.poradna.net)
Kategorie: kam to zařadit

a navrhované kategorie?

třeba:

* Instituce a legislativa
* Zoologické zahrady a parky //edit
* Systematika a encyklopedie
* Osobní a spřátelené weby
* Užitečné rady a nápady

nic z toho není dogma, očekáváme vaše návrhy. Jakmile se sejde pár odkazů, zařídím jejich přidání do struktury teraporadny.

Jirka

Ach jo, mám od pana Mazucha terárium, ale pokud dělá běžně terária se kterými nemá reklamace tak u mého terária se mu to hrubě nepovedlo. Po pár dnech terárium začalo propouštět vodu tak, že prostě teklo, tekoucí vodu jsme chytali do misek. Byl to opravdu horor. Pod teráriem máme parkety... To si nedovedete představit tu hrůzu, zda se parkety zvednou nebo nezvednou (museli bychom je vyměňovat ve dvou místnostech). Volala jsem panu Mazuchovi, že terárium teče, sice ne moc ochotně, ale přijel s na to podívat. Když viděl skutečný stav věci, nejdříve nám udělal půlhodnovou přednášku, plnou nejen toho že to opravit rozhodně nepůjde ale i a to hlavně plnou urážek a to osobních urážek. Jen jsem nevěřícně zírala. Nakonec jsme se pohádali a pan Mazuch přistoupil na to, že terárium opraví. Měl špatně udělané hadice, kterými protékala voda a pár dalších záležitostí, u kterých vlastně ani nebylo překvapující, že to teklo. Zapatlal hadice u výstupu a vstupu do terária pryskyřicí a zapatlal ještě hadici u motorku na vodopád, bohužel nám také nezapomněl zapatlat pryskyřicí i ovládání od intenzity vodopádu, takže teď nemůžeme ovládat vodopád. Po napatlání pryskyřice odjel s domluvou, že po třech dnech schnutí napustíme trochu vody a vyzkoušíme, zda to bude držet. Po čtyřech dnech jsem panu Mazuchovi zavolala, že voda je napuštěna a je tam celý den a noc a vypadá to, že to již neprotéká. Vzhledem k tomu, že terárium bylo vybrakované ze substrátu a odpojené přístroje navrhla jsem panu Mazuchovi, aby přijel dotáhnout do konce reklamaci na které jsme se dohodli. Jelikož když přijel utěsnit terárium, obvinil nás že jsme si to způsobili neodborným zacházením s přístroji, čož bylo opravdu směšné.. Navrhla jsme panu Mazuchovi několik termínů, kdy by mohl přijet a zapojit nám přístroje a celkově dát terárium do chodu. Bohužel jsem si jen opět vyslechla spršku urážek.. Co na to říci.. Myslela jsem, že když budu mít terárium od profesionála a odborníka na slovo vzatého, za což jsem pana Mazucha ještě před zhotovením mého terária považovala, budu mít doma něco co bude bez komplikací prostě "šlapat". Ještě před samotným začátkem uzavření zakázky jsem se s panem Mazuchem domluvili, že ho po zhotovení nebudu volat, kvůli každé pitomosti, aby si ušetřil cestu. O těch pitomostech jsme mluvili a bylo to třeba výměna žárovky, seřízení rosícího zařízení, seřízení vodopádu, problémy s květinami. Ano tak na tom jsme se dohodli, ale když teče terárium, tak to opravdu za maličkost nepovažuji..

Dobrý den všem. Já osobně mám též s firmou Teraechis ne zrovna dobré zkušenosti. Ne sice takového rozměru jako Vámi zmíněný problém ale stejně. Již jsem tu četl více méně na terárka p. Mazucha chválu a pod. Musím říci, že terária Teraechisu vypadají nádherně, ovšem účelově jsou trochu jinde. Nechal jsem si od této firmy dělat již třetí terárium. První bylo pro želvičky Testudo hermanni. Toto terárium bylo více méně v pořádku, až na menší problém. Pozadí bylo dělané nepochopitelně - jelikož želvičky mají cca 8cm, netušil jsem, že mi budou v pozadí udělány jakési jeskyňky, které jsem ani nechtěl a byly spíše ku škodě. Želvičky jsou tvorové zvídaví a dokud jsem na tyto jeskyňky nepřišel, tak se mi doslova zasekly za pozadím a nebyla prakticky šance je odtamtud dostat ven - musel jsem z části poničit pozadí abych se k nim dostal, sami se nedokázali ani hnout. Další terárium, menší bylo v pořádku. Pak jsem si nechal udělat terárium pro korálovku z části dle svého návrhu a z části dle jiného terária v nabídce firmy s vestavěnou nádržkou na vodu - bazének. Zde již bylo "problémů" několik. Po příjezdu a vyzvednutí jsem si toho ihned všiml, ale jelikož jsem si jel pro terárium cca 200km a dal jsem cca 800Kč za benzin a terárko jsem nutně potřeboval, tak jsem to nějak přehlídl a s p. Mazuchem to ani neřešil. Prostě mi udělal úplně jiné pozadí než jsem si objednal. Chtěl jsem dost členité pozadí, ale úplně jiné než mi bylo uděláno, podle mne na výrobu náročnější a vzhledově hezčí. Místo pozadí, které jsem chtěl mi bylo uděláno tedy úplně jiné, jiné barvy a s jen nalámaných části polystyrenu - prostě poskládané kostky a obdélníčky k sobě - nic hezkého. Po asi 14 dní užívání mi praskla zářivka pro UVB, tak jsem si chtěl koupi novou. Přečetl si popis na trubici a našel ji na internetu - za 30Kč....pokud uvážím, že mi bylo jen za toto světlo účtováno necelých 1000Kč, tak nechápu, čekal bych něco lepšího, když jsem se na to optal p. Mazucha, začal vyšilovat, že z něj dělám pomalu zloděje a začal mi vypočítávat jeho výdělek na takové práci a pod. Prostě se urazil a začal chrlit. To nic nebylo, pak jsem se divil že mám mokrý substrát - bukové štěpky, no a proč ne taky, když dva sukulenty, které mi byly do terária dány s květináči prostě uvadaly, protože byly v květináčích a hlíně takové, že neudržela ani kapku vody a co jsem do nich nalil, tak ihned vyteklo. To nic není, lepší bylo to, že nádržka s vodou začla po 2 dnech napuštění protékat do terárka. Tak jsem p. Mazuchovi o tomto zas napsal a poradil mi vlepení skleněného proužku před pozadí. Navíc mi obdobně jako u želv byly nepochopitelně do pozadí udělány jeskyňky, takže hada pomalu nevidím a nemám jej jak vyndat z terárko, pokud ho neodčapnu, když sám vyleze. Do pozadí jsem si nechal udělat osvětlení pro ohřev - květináč s objímkou pro žárovku na ohřev. To sice uděláno bylo, ale plocha na ohřev je cca 7cm pod žárovkou, takže ideální na grilovačku a navíc přesně pod žárovkou, kde by mělo zvíře ležet je zrovna díra - nechápu. No prostě bezva, za cenu 6000Kč + ujetých 200Km a dalších 800Kč za benzin bych si terárium představoval jinak. Tolik k firmě teraechis.

Ano je to to stejné terárium. Nabízím ho ale za cenu, kterou jsem do něj včetně dopravy "vrazil", tudíž na něm v případě prodeje nevydělám ani korunu. Mám již zájemce mimo toto fórum, tak to už je nepodstatné. Klidně by se vyjádřit mohl, mě by to rozhodně nevadilo. Napsal jsem jen pravdu a svou zkušenost s touto firmou. Na to mám myslím právo se tu takto k něčemu ohledně této problematiky vyjádřit. Jeednoduše bych od této firmy, která všude reprezentuje svou kvalitou atd. čekal za 6000Kč opravdu tu jimi tvrzenou kvalitu výrobků - a to jsem ještě neuvedl, že se mi asi po 10 dnech začalo sypat pozadí, musel jsem koupit písek a pozadí opravit. To je už ale jedno. Vás spíše překvapila cena za kterou nabízím...Mám terárium asi měsíc, koupil jsem ho za 6000Kč plus jsem dal za dopravu, což není problém nikoho, ale pokud chci prodat něco nového a nechci na tom prodělat, tak....dále jsem musel opravit nádržku, koupi tedy silikon, koupit nové květináče pro sukulenty, písek a opravit pozadí...nové bukové štěpky, původní byly po promočení nahnilé. Proto cena 7000Kč.