Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odkazy

V rámci teraporadny je možné zveřejnit odkazy (podobně jako tady) na užitečné, přátelené či jinak zajímavé weby. Zatím neexistuje administrativní rozhraní, které by umožňovalo přímou správu. Takže bych to udělal následujícím způsobem. Přidávejte vaše návrhy zhruba ve tvaru:

Název: zobrazovaný název položky
URL: url adresa (např: tera.poradna.net)
Kategorie: kam to zařadit

a navrhované kategorie?

třeba:

* Instituce a legislativa
* Zoologické zahrady a parky //edit
* Systematika a encyklopedie
* Osobní a spřátelené weby
* Užitečné rady a nápady

nic z toho není dogma, očekáváme vaše návrhy. Jakmile se sejde pár odkazů, zařídím jejich přidání do struktury teraporadny.

Jirka

Ach jo, mám od pana Mazucha terárium, ale pokud dělá běžně terária se kterými nemá reklamace tak u mého terária se mu to hrubě nepovedlo. Po pár dnech terárium začalo propouštět vodu tak, že prostě teklo, tekoucí vodu jsme chytali do misek. Byl to opravdu horor. Pod teráriem máme parkety... To si nedovedete představit tu hrůzu, zda se parkety zvednou nebo nezvednou (museli bychom je vyměňovat ve dvou místnostech). Volala jsem panu Mazuchovi, že terárium teče, sice ne moc ochotně, ale přijel s na to podívat. Když viděl skutečný stav věci, nejdříve nám udělal půlhodnovou přednášku, plnou nejen toho že to opravit rozhodně nepůjde ale i a to hlavně plnou urážek a to osobních urážek. Jen jsem nevěřícně zírala. Nakonec jsme se pohádali a pan Mazuch přistoupil na to, že terárium opraví. Měl špatně udělané hadice, kterými protékala voda a pár dalších záležitostí, u kterých vlastně ani nebylo překvapující, že to teklo. Zapatlal hadice u výstupu a vstupu do terária pryskyřicí a zapatlal ještě hadici u motorku na vodopád, bohužel nám také nezapomněl zapatlat pryskyřicí i ovládání od intenzity vodopádu, takže teď nemůžeme ovládat vodopád. Po napatlání pryskyřice odjel s domluvou, že po třech dnech schnutí napustíme trochu vody a vyzkoušíme, zda to bude držet. Po čtyřech dnech jsem panu Mazuchovi zavolala, že voda je napuštěna a je tam celý den a noc a vypadá to, že to již neprotéká. Vzhledem k tomu, že terárium bylo vybrakované ze substrátu a odpojené přístroje navrhla jsem panu Mazuchovi, aby přijel dotáhnout do konce reklamaci na které jsme se dohodli. Jelikož když přijel utěsnit terárium, obvinil nás že jsme si to způsobili neodborným zacházením s přístroji, čož bylo opravdu směšné.. Navrhla jsme panu Mazuchovi několik termínů, kdy by mohl přijet a zapojit nám přístroje a celkově dát terárium do chodu. Bohužel jsem si jen opět vyslechla spršku urážek.. Co na to říci.. Myslela jsem, že když budu mít terárium od profesionála a odborníka na slovo vzatého, za což jsem pana Mazucha ještě před zhotovením mého terária považovala, budu mít doma něco co bude bez komplikací prostě "šlapat". Ještě před samotným začátkem uzavření zakázky jsem se s panem Mazuchem domluvili, že ho po zhotovení nebudu volat, kvůli každé pitomosti, aby si ušetřil cestu. O těch pitomostech jsme mluvili a bylo to třeba výměna žárovky, seřízení rosícího zařízení, seřízení vodopádu, problémy s květinami. Ano tak na tom jsme se dohodli, ale když teče terárium, tak to opravdu za maličkost nepovažuji..

Dokonce se mi pan Mazuch rozhodli neuznat reklamaci!!! Což už je opravdu k pláči. A jelikož pokud mu zavolám, vždy mě on a jeho přítelkyně zahrnují jen urážkami a nadávkami ironií a výsměchem. Volat mu už nebudu. Ty urážky nemám za potřebí. Pomalu se smiřuji s faktem, že mám doma monstrum, kolem kterého chodím po špičkách, jelikož mám hrůzu z toho, že se s ním opět něco stane a je mi zcela jasné, že pan Mazuch mi nejen neuzná žádnou reklamaci ale a to hlavně , už nikdy nepřijede, jelikož není schopen (či ochoten) přijmout zodpovědnost za výrobek který se mu ve svém provedení opravdu nepovedl. A ještě taková rozkošná perlička, když jsme dávali terárium po zásahu pana Mazucha (po zaschnutí napatlané pryskyřice) dohromady, jelikož pan Mazuch odmítl přijet, uvědomili jsme si, že ta obrovská monstera, kterou nám pan Mazuch zasadil do substrátu rašeliny má dost velký a velmi silný kořenový systém, po nějakém čase, kdy by její kořeny zaplnily spodní část terária, by spodek s vysokou pravděpodobností mohl prasknout!!! A pak bychom měli vodu i o patro níž!!! To jsou zhruba tak v kostce mé zkušenosti s panem Mazuchem... Hluboce lituji, že jsem toho pana Mazucha považovala za odborníka...

Dobrý den všem. Já osobně mám též s firmou Teraechis ne zrovna dobré zkušenosti. Ne sice takového rozměru jako Vámi zmíněný problém ale stejně. Již jsem tu četl více méně na terárka p. Mazucha chválu a pod. Musím říci, že terária Teraechisu vypadají nádherně, ovšem účelově jsou trochu jinde. Nechal jsem si od této firmy dělat již třetí terárium. První bylo pro želvičky Testudo hermanni. Toto terárium bylo více méně v pořádku, až na menší problém. Pozadí bylo dělané nepochopitelně - jelikož želvičky mají cca 8cm, netušil jsem, že mi budou v pozadí udělány jakési jeskyňky, které jsem ani nechtěl a byly spíše ku škodě. Želvičky jsou tvorové zvídaví a dokud jsem na tyto jeskyňky nepřišel, tak se mi doslova zasekly za pozadím a nebyla prakticky šance je odtamtud dostat ven - musel jsem z části poničit pozadí abych se k nim dostal, sami se nedokázali ani hnout. Další terárium, menší bylo v pořádku. Pak jsem si nechal udělat terárium pro korálovku z části dle svého návrhu a z části dle jiného terária v nabídce firmy s vestavěnou nádržkou na vodu - bazének. Zde již bylo "problémů" několik. Po příjezdu a vyzvednutí jsem si toho ihned všiml, ale jelikož jsem si jel pro terárium cca 200km a dal jsem cca 800Kč za benzin a terárko jsem nutně potřeboval, tak jsem to nějak přehlídl a s p. Mazuchem to ani neřešil. Prostě mi udělal úplně jiné pozadí než jsem si objednal. Chtěl jsem dost členité pozadí, ale úplně jiné než mi bylo uděláno, podle mne na výrobu náročnější a vzhledově hezčí. Místo pozadí, které jsem chtěl mi bylo uděláno tedy úplně jiné, jiné barvy a s jen nalámaných části polystyrenu - prostě poskládané kostky a obdélníčky k sobě - nic hezkého. Po asi 14 dní užívání mi praskla zářivka pro UVB, tak jsem si chtěl koupi novou. Přečetl si popis na trubici a našel ji na internetu - za 30Kč....pokud uvážím, že mi bylo jen za toto světlo účtováno necelých 1000Kč, tak nechápu, čekal bych něco lepšího, když jsem se na to optal p. Mazucha, začal vyšilovat, že z něj dělám pomalu zloděje a začal mi vypočítávat jeho výdělek na takové práci a pod. Prostě se urazil a začal chrlit. To nic nebylo, pak jsem se divil že mám mokrý substrát - bukové štěpky, no a proč ne taky, když dva sukulenty, které mi byly do terária dány s květináči prostě uvadaly, protože byly v květináčích a hlíně takové, že neudržela ani kapku vody a co jsem do nich nalil, tak ihned vyteklo. To nic není, lepší bylo to, že nádržka s vodou začla po 2 dnech napuštění protékat do terárka. Tak jsem p. Mazuchovi o tomto zas napsal a poradil mi vlepení skleněného proužku před pozadí. Navíc mi obdobně jako u želv byly nepochopitelně do pozadí udělány jeskyňky, takže hada pomalu nevidím a nemám jej jak vyndat z terárko, pokud ho neodčapnu, když sám vyleze. Do pozadí jsem si nechal udělat osvětlení pro ohřev - květináč s objímkou pro žárovku na ohřev. To sice uděláno bylo, ale plocha na ohřev je cca 7cm pod žárovkou, takže ideální na grilovačku a navíc přesně pod žárovkou, kde by mělo zvíře ležet je zrovna díra - nechápu. No prostě bezva, za cenu 6000Kč + ujetých 200Km a dalších 800Kč za benzin bych si terárium představoval jinak. Tolik k firmě teraechis.

Ano je to to stejné terárium. Nabízím ho ale za cenu, kterou jsem do něj včetně dopravy "vrazil", tudíž na něm v případě prodeje nevydělám ani korunu. Mám již zájemce mimo toto fórum, tak to už je nepodstatné. Klidně by se vyjádřit mohl, mě by to rozhodně nevadilo. Napsal jsem jen pravdu a svou zkušenost s touto firmou. Na to mám myslím právo se tu takto k něčemu ohledně této problematiky vyjádřit. Jeednoduše bych od této firmy, která všude reprezentuje svou kvalitou atd. čekal za 6000Kč opravdu tu jimi tvrzenou kvalitu výrobků - a to jsem ještě neuvedl, že se mi asi po 10 dnech začalo sypat pozadí, musel jsem koupit písek a pozadí opravit. To je už ale jedno. Vás spíše překvapila cena za kterou nabízím...Mám terárium asi měsíc, koupil jsem ho za 6000Kč plus jsem dal za dopravu, což není problém nikoho, ale pokud chci prodat něco nového a nechci na tom prodělat, tak....dále jsem musel opravit nádržku, koupi tedy silikon, koupit nové květináče pro sukulenty, písek a opravit pozadí...nové bukové štěpky, původní byly po promočení nahnilé. Proto cena 7000Kč.

Název: Klimadiagramy - klimatické mapy
URL: www.wunderground.com
Kategorie: Užitečné

Název: Agentura ochrany přírody a krajiny
URL: www.nature.cz
Kategorie: Instituce

Název: Herpetomania - inzertní server
URL: inzerce
Kategorie: Osobní a sp....

Název: Toxinologické centrum
URL: http://www.kardioanestezie.cz/Klinika/Toxinologie.h tm
Kategorie: Instituce

Název: EMBL - kompletní plazí databáze
URL: www.reptile-database.org
Kategorie: Systemetika a en...

Název: Wikipedia - otevřená encyklopedie
URL: cs.wikipedia.org
Kategorie: Systematika a en...

Název: ČHS - Česká herpetologická společnost
URL: chs
Kategorie: Osobní a spř....

Název: TSP - Teraristická společnost praha
URL: chs
Kategorie: Osobní a spř....

Název: Tomáš Mazuch - osobní stránka
URL: africanvenomoussnakes
Kategorie: Osobní a spř....

Název: Reptárium - teraristická internetová komunita
URL: www.reptarium.cz
Kategorie: Osobní a spř....

kdo bude pokračovat?

Dobře, dobře... Jdeme na to. ;-)

Povídání o UV záření a jeho vlivu na plazy; anglicky
uvinnature.htm

želva stepní, ekologie; rusky
http://www.apus.ru/site.xp/051048056124050057050052 124.html

Přehled druhů Testudo; německy
testudo.html

Klub chovatelů želv - Itálie; italsky, anglicky, německy
www.tartaclubitalia.it

Organizace na záchranu želv; obrovské množství článků o ekologii, taxonomii, chovu a odchovu; anglicky
www.tortoisetrust.org

Orientační výpočet, zda želva přežije zimování a v jaké je momentálně kondici; anglicky
cond.htm

Nejlepší česká teraristická poradna; česky :-D
tera.poradna.net

Kdo dá víc? (Pozor, ještě mám v záloze...) ;-)

Luboš

www.akvarko.cz
stránka věnovaná akvaristice a teraristice, velice jednoduše zde jde založit prezentaci svého miláčka /po zaregistrování/, je zde i inzerce, pokec, diskuze a rady. Já osobně jsem si zde založil prezentaci své Python regius terarium.php a je zajimavé sledovat, jak je prezentace navštěvována a jak je případně hodnocena ostatními chovateli. Prezentaci zde má i moje dcera a to Agamy vousaté terarium.php takže to zvádne každý proměrný uživatel internetu.

Nee,do toho pokoje se už nic víc nevešlo:.(.Vybral jsem úspory a ze staré konírny jsem přes prázdniny postavil hadárnu 5x5m.Naštěstí hadárna sousedí s mým pokojem,tak jsem jen vyboural dveře;-).Fotky bych sem rád dával dál,ale nedaří se.Dřív to normálně šlo.Ted po mě porád po přihlášení něco chtěj anglicky a já tomu nerozumim]:(

taky sem přidám odkaz na svoje stránky:-[, Doufám že se nikdo neurazí a promine případné nedostatky. Stránky jsem si zřídil teprve nedávno, takže na nich jestě pracuju. Díky za pochopení.:-). Tady je odkaz: odkaz vymazán, nesplňoval účel vlákna a navíc šlo o nepovolenou reklamu (GG)

Snazil jsem se sepsat nejaky komplexni navod k chovu gekonciku vcetne drobnosti a detailu, ktere v kazdem kopirovanem clanku nenajde, trochu udelat jasno mezi barevnymi variacemi a presentovat par fotek z chovu.

Název:E-macularius

URL:Uvod.html

Kategorie:Osobní a spřátelené weby