Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta Královská

Zdravím, pořídil jsem si před 14 dny mladě krajty královské, krásně žere už zblajzla 2 myšky. Ale mám v terariu antikorovou nádržku a připadá mi že se jí prostě vyhejbá, nevadí jí ta barva?:-D

Lepší je dávat najednou a pak delší pauzu, ale ber to tak, že nic není striktně dáno, v přírodě má had také nepravidelný příjem potravy, jednou sežere potravu v denním rozestupu, jindy v několikatýdenním. Ale každopádně je pravidlem, že pokud se had dost nakrmí, tak pár dní tráví a neměli bychom ho zatěžovat dalším brzkým krmením. Ideální rozestup mezi jednotlivými krmeními u mláďat je 5 - 10 dní, u dorostu 7 - 14 dní a u dospělců dle druhu 10 - 21 dní. To platí u klasických myšožravých druhů - užovky Elaphe, korálovky, krajty královské a pod. U dospělých velkých krajt a hroznýšů může být interval i delší (cca 3-4 týdny) a naopak u drobných hmyzožravých druhů krmíme 1 - 3 x týdně a u rybožravek (Nerodia, Thamnophis) tak po 5 - 10 dnech.

Nebudu zakládat nové téma. Tak:
1. Je dobré dávat regiusce nějaké vitamíny? Nebo je to k ničemu?
2. Sice to had moc nepotřebuje, ale mám zářivku co dává plné sluneční spektrum (i UVA a UVB). Jak dlouho s ní svítit? Popřípadě od kolika do kolika? (kamarád co se věnuje hadum mě říkal že s takovouhle zářivkou svítit max 2 hodiny, jinak to hadovi ublíží ................ to je hovadina ne? Pač je to jako by na něj svítilo sluníčko (bez hnusného UVC)).
Díky :-)

1. Vitamíny jsem nikdy žádným hadům nepodával a nikdy jsem se nesetkal s příznaky avitaminózy. Jiná je situace u léčených hadů, kdy je podávání vitamínů vhodné k podpoření imunity.
2. Celá UVA/B zářivka pro většinu druhů hadů mi přijde jako hovadina, obzvlášť u regiusky, která je po většinu dne zalezlá v úkrytu. Sluníčku se nemůže rovnat žádná zářivka. Daruj ji některému z ještěrkářů, ti ji ocení víc. Za ušetřené peníze by jsi měl krmení pro regiusku na několik měsíců.
Podle dotazu hádám, že tě trochu "zpracoval" některý z prodejců ve zmerimexu;-).

nene ...... terárium a výbava byla nachystána pro agamu vousatou ----- tu jsem pak nesehnal a zalíbía se mě regiuska (teď jsem rád). Terárko jsem přepracoval, ale když už tam byla ta zářivka nainstalovaná tak proč ji nevyužít. Jinak má megie je v úkrytu zalezená jen někdy ...... někdy leží schovaná jen pod kytkou a nějaké to světlo na ni dopadá. Jak dlouho bych měl denně svítit? Zatím svítím od 9hod do 20hod. PS: jaká barva osvětlení je pro sledování večer lepší modrá nebo červená? (samozdřejmě jen jemě nasvíceno) Modrá napodobuje víc měsíc, ale červená míň unavuje oči.