Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zimování

Ahoj lidičky mám užovky červené a chystám se je zazimovat můžete mi poradit nebo dat nějaký odkas kde bych to našel? Všude nacházím jenom při jaké teplotě ale už né jak se dají na zimování připravyt.

Přestat krmit, vypnout topení - pokojová teplota 18-22, po týdnu dát do větší bedny s vrstvou substrátu, mechu a listí a dát tak na týden do teplot 14-18 a potom definitivně do 10-15 na měsíc až dva, na jaře zase postupně odzimovat. Pozor na dehydrataci.

Ze situlou a climacophorou. Zkušenosti jen ty nejlepší:-D, jen jinak. Situly jsem měl v práci dva dospělé samce (z odchovu) a až na určitou plachost byli v pohodě, brali bez problémů odstávčata. climacophory tam jsou také, občas se i množí a jsou taky v pohodě, sice to nejsou zrovna tahací hadi, ale jinak poměrně bezproblémoví. Mláďata u climacophor často odmítají myšata, tak je lepší je po pár nakrmeních na měsíc dva zazimovat a pak už je většinou berou. Oba druhy nemají rádi vyšší teploty a hlavně přes horké letní dny často nežerou. O mandarině znám jen teorii (ale už se na ně chystám;-)), potřebují také nižší teploty, vlhčí terárium, ale holata většinou berou v mládí dobře, starší jedinci někdy neradi velké myši, raději holata potkanů nebo myší odstávčata.

A jaké háde bys mi doporučil ty sem začátečník mám 2 guttaty necelý rok. Arád bych začal chovat ješte nějaké 2 haďata ale nejsem si jistý jaké ale něco věčího nebo aspoň co toho výc sežere mám takový menší problém s myškama]:(a nechci hrozňu sem totiž na ubytovně,sice misto by bylo ale majitelka by to asi nedala::)

Poměrně žravé jsou takřka všechny větší "elaphky" - z těch dostupnějších a méně náročných např. užovka amurská (Elaphe schrencki), užovka čtyřpruhá (Pantherophis alleghaniensis/Elaphe obsoleta quadrivittata) a ta snad nejžravější užovka tenkoocasá/tajwanská (Orthriophis/Elaphe/ taeniurus friesi), ovšem ty jsou v dospělosti spíš na potkany, myši už jsou pro ně dost malé. Ale těch druhů je spousta a pokud nevíš co s myšma, tak si můžeš pořídit víc menších druhů (korálovky, užovky aj.).