Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem svlek

dobrý den, mám takový dotaz, moje užovka se svlékla, ale zůstaly zakalené oči, doktor říká, že je má několikrát nesvlečené. Víte někdo, jak to z očí odstranit, aniž bych jí nějak ublížila?? Každý den koupu ve vaně ve vlažné vodě, má nádržku v terárku, ob den jezdíme k veterináři, ale ten si s ní neví rady, říká, že je dehydrovaná, ať to z těch očí odstraním ve vodě. Moc prosím, poraďte.

Běžnější způsob je hada prostě namočit. Stačí půlhodina v nádobě s vlažnou vodou, potom hranou čelisti pinzetky odtáhnout zbylou šupinu z oka a odstranit.
Tím neříkám, že postup s plenou nebude fungovat. Ale v té vodě bude had rejdit a potápět hlavu, starý svlek na oku víc zvlhne a půjde lépe odstranit.

Já nedávno měla stejný problém. Koupala jsem v heřmánkovém čaji a borovou vodou se snažila uvolnit tu kůži. Používala jsem vatový tampon obalený obvazem. Tím, že má strukturu,tak trochu pomáhá. Ale trvalo to dost dlouho než jsem to sundala a to jsem to dělala třikrát denně...