Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zimování guttaty

Dobrý den.jsem začínající terarista a tak s blížící se zimou rostou mé obavy ohledně zazimování mojí guttaty:-/.v čem hady dáváte zimovat(terarium,dřevěná bedna...???) už jsem se dočetl jaký substrát použít a co tam má být(miska s vodou,mech) ale zajímá mě ještě 1.kolik tam dát toho substrátu? 2.jaké teploty jsou ideální a jaké minimální? 3.má být po tu dobu ve tmě? 4. v čem hady dáváte zimovat(terarium,dřevěná bedna...???) Předem moc děkuji za odpovědi.

1. Substrátu (písek/rašelina/listovka - mírně vlhká) dávám cca 8-10 cm + cca 5 cm vrstva lupení nebo mechu.
2. Ideálně pro guttatu 10-12 st., max. 15 st., min. 5 st.
3. Tma je lepší, ale není nezbytně nutná, ony se stejně zahrábnou pod lupení a mech.
4. Požívám větší plastové bedny s větracími otvory, nejlépe se zacvakávacím víkem, aby fakt nemohli zdrhnout.

No,normálně svítim od 8.00-20.00.V říjnu to zkrátim do 19.00,v listopadu do 18.00 a v prosinci do 17.00 a poslední tyden v prosinci dám do terária 15W žárovku.Prvního ledna to vypnu.Pak nechám hady při pokojové teplotě měsíc.V únoru zapnu na první týden tu 15W žárovku.Druhý týden ji vyměním za normální,kterou běžne používám a zase hodiny přidávám až do 20.00.:))