Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimování a rýma

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně zimování želvy čtyřprsté...nemám s tím žádné zkušenosti a nerada bych o ní špatným zimováním přišla.:.( Take už má delší dobu rýmu. Vzala jsem ji k veterináři, ale řekl mi, že je zcela zdravá a žádná antibiotika by jí nepodával. Mohu potvrdit, že chuť k jídlu a aktivita ji nechybí. Nevím, zda se mám tedy obrátit na někoho jiného. Předem děkuji za odpoveď.:-)

Zdravím včera už jsem usnul ve čtyři jsem musel do práce.Jinak koukám že se tu debata trochu přiostřila.Safi pozor na slova Khor je dost velký chovatel želv a přirodní lokality má dost najetý a to ne po internetu ale osobně ale na druho stranu každý máme jiné zkušenosti a člověk si musí zvolit sám co bude dobré.Já když své želvy zimuji žádnou vodu k nim nedávám a nikdy jsem ani vlchkost neměřil a želvy nikdy nevykazovali známky dehydratace tot moje zkušenost jinak sem želvy zimoval vždy v bednách kde byla na dně sláma na ní želvy a přikryté zase slámou. Ted my poradil khor at zkusím dát na zpot bedny trochu hoblin( kvuli vsáknutí výkalů) na to želvy a pak ten papír a samozřejmě zakrýt proti hlodavcům. Jinak když jsem si přečetl tuto vaší diskuzi o uhlířkách zustanu raději u svých testud a budu dál slintat nad uspěchy a fotkamy s uhlířkami.A ty dentikulaty jsou taky super ale oba dva druhy se my zdají dost náročný a já jsem pro relativní volnost zvířat což ve svých podmínkách jim nemůžu dopřát.Lukas;-)

Ahoj pro Krokodýla to je právě ono jelikož mám výběhy na místě kde není eletrika a sám bydlím v 2+1 kde není moc možností ohledně rodiny.Mám jeden výběh u rodičů se skleníkem ale to by bylo točo když bych topil želvám.Snad časem.díky za radu.:.(

Tohle by se spis hodilo na nový téma, také jsem si drív myslel ze carbonarie jsou pralesní želvy, dnes už bych spis řekl, že se jedná o želvu, která žije i v pralese, ona ale žije nejen ve Venezuele, Panamě, Guajáně ale také na severu Argentíny, v Paraguay a Uruguay a dokonce je i populace z Peru.

2:Safi podle vzhledu se dá alespoň odhadnout odkud želva pochází, zkus hodit fotku hlavy, karapaxu a plastronu(ikdyž u 7cm mláděte to bude spiš věštění) Dospelci (hlavne samci) mají nekolik celkem průkazných znaku.

Tak já ji zkusim blejsknout a přidat fotku. Jsem zvědav, jestli se někdo chytí s určením původu u takhle prťavé želvy, já osobně jsem to nezvlád. To ale není zas takové překvapení... Ještě se zkusím domluvit v královedvorské zoo na návštěvě v chovném pavilonu plazů. U nich to bude největší jistota co se týče určení i podmínek chovu.

Tohle je moje nejmenší samice (cca 20cm) chci na ní ukázat, že carbonarie se nechají vyrůst rovně:
[c2.JPG]
jiná pohled ( barevně je to trochu do zelena - fotil jsem to pod výbojkou a želvy nechteli moc spolupracovat - maj uz noc:
[c1.JPG]
Tohle je samec, ten je skoro 2x takovej toho jsem vzal z bleskem, až bude víc času nefotim je umyté a za denního světla aby vynikly barvy :-)
[c3.JPG]

Jinak Carbonarky se moc s D3 trápit nemusí, tedy ne že by jim neprospívalo, ale jakožto opravdu Všežravé želvy ( málokterá suchozemská želva je tak pěkně všežravá) to mohou dořešit doplňováním z živ. zdrojů (třeba myši - doporučuju pravidelně v menším množství)

Jasne ze se muzes zeptat :-D,
Mám je celorocne doma, protoze venku na ne nemam prostor, pokud se mi povede presun, který plánuju a podarí se mi tam ufinancovat stavbu rodiného domku, chci je mít ve skleníku, nebo zimní želví zahradě s napojením na venkovní výběh. Jako dospělé jsou to relativně otužilé želvy. Mám 2 páry v teráriu 2,2m x 0,75m, původně jsem myslel ( a jsem na to připraven) že je budu muset rozdělovat, ale samci mezi sebou koexistují bez jakýchkoliv náznaků agresivity.
Tady jedna fotka jaké barvy mají když se umejou :)
[carbon.JPG]

Jak máš vybavené terarium osvětlení my je jasné spíš by mne zajímal substrát a jestli jim rosíš nebo tam máš třeba mlhátor?Možná by bylo vážně lepší hodit to jako nové vlákno zajímalo by to určítě více lidí.;-)