Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o rychlou radu

Zdravím všechny chovatele želv. Chovám dvě želvy zelenavé. Starší je bez problémů, za to ta málá. Koupila jsem jí v Plzni ve zverimexu na Chodském náměstí, když jí bylo 8 měsíců. Podle papírů jsou jí teď dva roky a má pouhé 3-4dkg. Má samostatné dostatečndě velké terárium. Jedla bez problémů vše ( pampelišky, jitrocel, čtyřlístky, salát, okurku a rajské). Poslední měsíc tři dny dobře jedla a pak jeden den nic nesnědla. Poslední dva dny nejí vůbec nic, stále jen spí a má trochu oteklé oči. Když jí vzbudim tak chvílku kouká, udělá dva kroky a hned usne. Prosím o radu co s ním mám dělat????

Hm, to je Pemo špatná zpráva, ale to se dalo čekat. Ve zverimexech nevědí jak se o želvu starat a když přijde k novému majiteli, bývá v mnoha případech již poškozena natolik, že se s tím v podstatě nedá téměř nic dělat. Želva je mimořádně odolné zvíře a vlastně už jen po celou dobu pomalu umírá, většinou ten primární problém je dehydratace, a následné poškození ledvin. Vždy je lepší si koupit želvu od chovatele. To nemyslím jako reklamu ale jako fakt.