Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokousaný had - PRVNÍ SVLEK

Tak jsem tu zase, asi pred 3 dny se mi pokousany hadik svlekl, kazdy den jsem rany dezinfikovala BETADINEM..svlek nebyl az tak spatny, svlecka byla asi na 3 kusy..jenze ty rany jdou porad strasne videt, dokonce bych rekla jak by byly zase uplne cerstve:-(vcera i dneska jsem hada pristihla lezet ve vode, doufam ze to neni spatne zameni:.(ale terarium ma velice ciste, hodne se o to staram..pokousela jsem ho krmit ale marne, mysi se nejspis boji, budu mu muset dat holatko..mela jsem ho v ruce a vypada vitalne, nema na sobe nic ceho bych si mela vsimnout...chci se zeptat mam rany porad dezinfikovat?nebo mi poradte jestli je to v pohode?dik

měl jsem stejný probl. s guttkou, udělal jsem silný odvar z trávy, koupal jsem ho v tom, je to přírodní, má to antiseptiské účinky, zhojilo se to v poho, dokonce to ani není vidět, ale poraď se ještě, třeba jsou jiné způsoby, já ale na tu chemii moc nejsem.

Pokračuj s tím betadinem, při svleku se zřejmě slouply strupy, ale při dalších svlecích by to mělo být stále lepší, řekl bych tak po dvou třech svlecích by to mohlo být dobré. Misku s vodou bych tam nedával, aby se mu to zaschlé nerozmáčelo, stačí jednou za týden hada chvilku nechat ve vlažné koupeli nebo mu tam nechat misku vždy jen krátkou dobu, aby se napil a pak ji zase vyndat.