Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem žárovka

Zdarec má tady někdo zkušenosti se speciál. terarijníma žárovkama s UVA, UVB zářením a dalšíma kecama ktery do nás výrobci těchto žárovek valí. Jestli není lepší do terárka hodit obyčejnou žárovku a nevyjde to na stejno?? Chcu samozřejmě žárovku použít jako denní topení, světlo už je jen taková dekorace.
Jde mi hlavně o to, že ty speciál. žárovky stojí cca 150 kč a obyč. bodovka kolem 30 kč, jestli to není zbytečná investice, protože mě se zdá, že jo

Jestli to chces na topeni, tak UV zarovky moc netopej. Dost jsem hledala info o tom jestli hadi dokazou zpracovat UV svetlo a na nic konkretniho jsem nikde nenarazila. Vseobecne se pise, ze hadi UV nepotrebujou, jesteri naopak jo. Narazila jsem ale na netu i na dva nazory, ze na nechutenstvi regiusek pomaha jim svitit UVckem. Nevim. Ja svitila na nemocny hadatko guttaty kazdy den hodinu mesic a pul a vysledek jsem nezaznamenala. Mozna ti vic napise Krokodyl, i kdyz o moc vic se k tomu asi rict neda.

infra proniká i dovnitř těla, takže hada nahřívá i zevnitř

Pronikání tepla je stejné u všech zdrojů. Infražárovka koná, co se týká tepla, úplně stejnou práci jako normální žárovka. Infrazáření je tepelné záření, které je ve spektru všech žárovek, zářivek aj, prostě všech světel, které vydávají nějaké teplo.