Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tráva

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na krmení suchozemské želvy trávou. Každý píše pampelišky, jitrocel, jetel, to sbíráme, ale obyčejnou trávu, takovou, jakou si sejí lidi na zahrady, tu jsem ještě nikde vysloveně zmíněnou nenašla. A moje želva ji nijak nevyhledává, spíš ji sní až uschlou. Je tedy vhodná svým složením?

Obyč tráva je dobrá. Spásají ji bez problémů a s chutí například radiáty, sulkáty, pardálisky,
občas i margináty. Gréky a hermanky jen když jde opravdu do tuhého. Pokud je seno nasušené z mladé krátké trávy, sem tam si zobnou všechny, zvláště v zimním období.

Dospělým želvám dávám ov. vločky také. Pouze tedy v období snůšek, ať si holky přilepší. Ale opatrně, je to pro želvu kalorická bomba a pokud to člověk přežene, je nebezpečí, že se želva nevejde do krunýře. Vločky dávám, ale suché, jen tak, hezky na hromádku, alespoň jich tolik nesežerou. Mléko bych ze stravy úplně vyloučil.