Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytápění terária pro kobry

Zdravím všechny,
řeším teď takovou věc - konečně jsem se rozhoupal a dělám skleněné terária pro dospělé Naja kahoutia.
Rozměry 120x70x80 (delka x šířka x výška) budou dvě vedle sebe propojeny a s možností rozdělení zašoupacím sklem.
V každém teráriu bude v substrátu zahrabán tomný kabel 35W a teď přemýšlím jestli to bude pro ně dostačující nebo mám přidat žárovku zavěšenou v květináči?
V terárkách kde momentálně kobry bivakují(90x60x60) tu žárovku má, ale nějak se mi nezdá že by ji využívaly spíš mě připadá, že jim jen zabírá místo.
Děkuji za veškeré reakce :beer:

Marku neser! Haďoury děláš x let a ty se poděláš z vytápění pro kaouthie? (schválně neopisuju jihomoravskou verzi kahoutia, kterou tam tuším zatáhl Umbalolo). je to haďur jako každej jinej, udělej mu možnost se vyhřát a je zametýno. Osobně jsem pro možnost ohřevu svrchu, takže žárovkou ;-)

U kober jsem měl vždycky žárovku, nepozoroval jsem že by nějaká trpěla (Naja haje, Naja naja, Naja atra, Hemachatus haemachatus). Nicméně nejsem ze slovenska. Já kdy do toho zase praštím? Počítám rok - dva pauza... Fakt se nedostává času. Je to kolotoč, focení, dluhy pro focení, splácení focením...

Ahojte,

nakolko boli v tomto vlakne spomenuti "kluci ze Slovenska", rozhodol som sa zapojit do diskusie.
My mame pri vsetkych kobrach iba ziarovky, vyhrevne kable pouzivame len pri niektorych mladatach... Myslim, ze kobram to staci, tie nase sa dost casto vyhrievaju, hlavne gravidne samice... ;-)

Peter

Čau Máro,na lišty je lepší perenator než obyč silikon.Já používám nějaký speciál lepidlo co mám od svýho sklenáře,NESKUTEČNĚ to drží.Prohrál jsem kvůli němu flašku,protože jsem nebyl schopen kombinačkama odtrhnout lištu nalepenou na 4mm silné sklo,takže třičtvrtě šířky jí bylo ve vzduchu.
Nechá si to vozit z Belgie,a tuba 310 ml stojí cca 250,- kdybys chtěl můžu sehnat.
Viper

Můj známý sklenář používá nějaké lepidlo, které se aktivuje UV zářením, po pár vteřinách to drží jako přibitý, je to nějaké hrozně drahé takové hodně tekuté čiré lepidlo. Bohužel název a podrobnost nevím, ale taková sázka by dopadla asi podobně:-D. Lepí tím na sklo skoro cokoli, plasty, hliník, kov, jiné sklo a drží to neoddělitelně, v případě potřeby spíš rozbiješ sklo než to odtrhnout. Podrobnosti kdyžtak zjistím;-).

Ahoj, já používám úspěšně léta jen obyč. sklenářské lepidlo/silikon v tubě a nově i polyuryetanovou pěnu v tubě, která je objemově stabilnější než silikon a zdá se, že i drží jak pes. Lepil sem s ní posuvné lišty na dřevo-dělal sem ze starých skříněk terka. Je jen o něco dražší(cca 150kč) a je na kov. dřevo, beton...atd atd.