Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rostliny do terária

Chtěla bych do terária vsadit nějaké živé pokojové rostliny a potřebovala bych od někoho zkušeného poradit s výběrem. Chci, aby to byly rostliny u kterých by nevadilo, když je bude želva okusovat, nebo ještě lépe aby to okusování bylo pro ni prospěšné. Vypsala jsem si z odborné literatury názvy mě dostupných rostlin a stačilo by mi ke každé říci buď ANO nebo NE.
zelenec (chlorophylum)
dračinec (dracaena)
Scindapus, potos (epipremnum)
fíkovník malolistý (ficus benjamina)
voskovka
kolopejka (kalanchoe)
lopatkovec (spathiphyllum)
broméliovité (gurmana rana)
schlumbergera (ván. kaktus)
orlí pero (aloe variegata)
tlustice (crassula ovata)
Předem díky za všechny odpovědi.

To já bych to potřebovala trochu specifikovat...potřebuji nějakou menší rostlinu do terária...což třeba taková dracena či fikus určitě není.
Nebo alespoň nějaké sukulentní rostliny.Neznáte někdo nějaké stránky,kde by se podobná věc dala zjistit,podotýkám české stránky.Či alespoň pár napsat?:-/
Předem moc děkuji

Já jsem se těmi stránkami prokousala, nenašla jsem tam sice všechny rostliny, které mě zajímaly, ale udělala jsem si obrázek o těch, které by neměly škodit. Jenže...pár dní na to jsem otevřela stránky naší dětské p. doktorky a ta tam mimo jiné uvádí seznam jedovatých rostlin. No a 3, které jsem si pracně zapamatovala jako netoxické, tam má v seznamu jedovatých (např. zelenec, dračinec, kolopejka...). Takže jsem si stejně na žádné experimenty s osázením terária netroufla. V terku mám jenom orlí pero (aloe variegata). Možná by někdo mohl uvést další z praxe vyzkoušené a neškodné rostliny. Já když nemám jistotu, tak se bojím něco nového zkoušet...

Tak zrovna zelenec a dračinec mám v teráriu u hada.O tom,že by tyto rostliny byly jedovaté slyším poprvé a ani jsem se to nikde nedočetl.I paní zahradnice,s kterou jsem svůj výběr konzultoval,nic takového neříkala.Ale máš pravdu,že jsem tam našel taky nějaké,které jsou jedovaté a nebo maj alespoň nevhodné dermatické ůčinky,např při zlomení listu.Je dobré si vše ještě prověřit.Jestli si to dobře pamatuji,tak nevhodné či toxické byly:Schefflera a aphelandra,i když byly popsány jako netoxické a pak ještě byla jedna s těmi dermat. a tu už si bohužel nepamatuji.Takže důvěřuj,ale prověřuj :-D,jinak :x:.

Tak dračinec určitě není jedovatý...moje kolegyně je velká zahrádkářka a navíc má tuto květinu i na zahradě a děti jako málé jí okusovali...prý jsou v pořádku,ale kdo ví jak pracuje mozek.:-D
No ono dát do vyhledavače zvládnu taky...horší ale je,že bych raši někoho kdo v teráriu u želvy už nějaké rostliny má,protože experimentovat na úkor želvy vážně nehodlám...ta moje totiž sní úplně vše...dokonce se včera zakousla psovi do chlupů,no naštěstí má aspoň ten pes rozum,tak utekl.;-)

Zdravím přátele, potřeboval bych také trošku poradit s rostlinkami. Po delší době, kdy jsem nadával, že už nic živého do terária, jsem se rozhodl opět něco zasadit. Jen mám 2 otázky, copak je vhodné i pro kozla zahradníka, tím myslím, že nejsem moc šikula na rostliny a také by mne zajímalo, co je dosti silné, aby to moje agamy nezničili ihned? Takže shrnutí? Něco nenáročného, hezkého a odolného? :-D Já vím, jsem naivní :-D